Jak wygląda rynek mieszkaniowy w Warszawie? Gdzie najbardziej korzystnie zamieszkać w stolicy?

Wybór lokum jest bardzo ważny, to jak najbardziej nierzadko najbardziej istotna decyzja na całe życie. Wiele czynników składa się na podjęcie najbardziej rozsądnego wyboru, lecz określenie właściwych kryteriów to dosyć problematyczne zadanie, szczególnie w stolicy.

Twórcy różnych opracowań i analitycy zauważają, że najbardziej istotnym czynnikiem, jaki ma wpływ na dobrą ocenę jakości egzystencji na danym terenie, jest szeroka dostępność do ośrodków kultury, edukacji a także ochrony zdrowia. Jednakowoż dzielnie odznaczające się najbardziej gęstą zabudową, jak na przykład Śródmieście, mają najmniejszą liczbę mieszkaniowych inwestycji. Jak mieszkania deweloperskie Warszawa to nie centrum, to powoduje więc, że ceny mieszkań w centrum są najwyższe w całej Warszawie. Jednak to nie jedynie wydatek na zakup nieruchomości jest decydujące w dziedzinie jej konkurencyjności i chęci zamieszkania w konkretnym obszarze.

Możemy na pewno bardzo dużo oszczędzać, gdy zakupujemy mieszkanie poza granicami administracyjnymi Warszawy, w takich miastach jak Ząbki, Legionowo czy nawet Mińsk Mazowiecki. Po kilku latach jednakowoż może okazać się, że koszty dojazdu przekroczą sumę, jaką pierwotnie odłożyliśmy. Korzystniej mieszka się w miejscu, gdzie istnieje mała gęstość zaludnienia. Najwyższą posiadają centralne dzielnice, czyli Ochota, Śródmieście oraz Wola, zamieszkuje tam ponad 7 tysięcy osób na kilometr kwadratowy.

Zaintrygował Cię ten temat? Jeżeli tak, to wejdź do następnego artykułu i czytaj całość tutaj o tym, co bardzo Cię interesuje.

Najmniejszą gęstość zaludnienia zaś mają dzielnice Wawer i Wilanów, z tym że Wawer jest dosyć mocno odległy od centrum, a Wilanów w racjonalnej odległości. Nie dziwi więc, iż jak chodzi o sprzedaż mieszkań Wilanów – jest naprawdę popularny.

Nowoczesna architektura

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Obszar ten jednocześnie przoduje pod względem migracji, wynik saldo dodatnie osiemdziesiąt osób na tysiąc mieszkańców mówi samo za siebie. Szczególnie jak porównamy również popularną Białołękę, jaka notuje jedynie saldo dodatnie na poziome 29 na 1000. Nie dziwi więc fakt, że mieszkania na sprzedaż Wilanów każdego roku są tak rozchwytywane, gdyż bardzo dużo plusów przemawia za zamieszkaniem w tamtym rejonie. Nie dziwi też to, że ta dzielnica jest tak lubiana i szanowana przez osoby, które mieszkają w Warszawie.
Autor