Wybór odpowiedniego krzesła do pracy przy komputerze jest istotny, aby nie pojawiły się u nas bóle kręgosłupa

Ciężko dziś wyobrazić sobie, by przy komputerze można było pracować na nieprzystosowanym do tego celu krześle.
Profesjonalne krzesło do biurka to podstawa.

kontrola

Autor: David Berkowitz
Źródło: http://www.flickr.com
Nieistotne, ile mamy lat — istotne, żeby przez cały czas troszczyć się o swój kręgosłup. Nasz organizm będzie zdrowy i dzięki temu ustrzeżemy się przed częstymi sesjami u rehabilitanta lub lekarza. W dzisiejszych czasach standardem wydają się być już krzesła obrotowe. Powinny one posiadać sylikonowe albo kauczukowe kółka, które nie powinny rysować podłóg. To jednakże zaledwie początek na sporej liście wymagań. Krzesła, które powinniśmy brać pod uwagę, z pewnością muszą mieć wysoki zagłówek, abyśmy mieli możliwość oprzeć na nim co jakiś czas głowę. To niezwykle ważne, aby dać karkowi oraz głowie możliwość chociażby kilkuminutowego relaksu. Możemy wtedy przymknąć powieki oraz zrobić serię ćwiczeń, by rozluźnić górną część ciała. Następną istotną sprawą będzie obecność podłokietników. To także w dużej mierze ma wpływ na nasz kręgosłup — w tym przypadku na odcinek między łopatkami. Równie ważne wydaje się być to, aby można było regulować kąt nachylenia oparcia oraz wysokość samego krzesła.

Zainteresował Cię opisywany temat? Nie czekaj, tylko zobacz nowy wpis, który z pewnością niezwykle Cię zafascynuje. Zobacz!

Jeśli okaże się, że po ustawieniu wszystkiego wiszą nam nogi, to będziemy musieli dokupić jeszcze podnóżek. Na szczęście nie jest to jednak zbyt duży wydatek.

Biorąc pod uwagę to, że krzesła do pracy przy komputerze nie kupujemy każdego dnia, to warto wydać na to więcej pieniędzy. Inwestycja zapewne się opłaci. Zauważymy to po tym, że nasz kręgosłup nie będzie już bolał.