Co jest najistotniejszym składnikiem każdego odświeżacza powietrza?

Każdy rozumie, że do życia konieczne jest czyste powietrze. Okazuje się, że można zadbać o jego jakość także we własnym mieszkaniu oraz w swoim środowisku.
W sklepach moglibyśmy kupić takie narzędzie jak oczyszczacz powietrza.

oczyszczacz

Autor: MARMORIN
Źródło: MARMORIN

Takie urządzenie zostało wymyślone szczególnie z myślą o ludziach posiadających alergię, dzieciach, czy osobach, które mają astmę. Tego typu oczyszczacze generują obieg powietrza, zasysają je i filtrują. Dopiero po zakończeniu takiej czynności, wypuszczają oczyszczone już powietrze, ponieważ nie posiada ono już jakichkolwiek bakterii. Taki oczyszczacz mógłby mieć jeden lub kilka rodzajów filtrów. Tego typu filtr jest oczywiście najważniejszym elementem, gdyż to właśnie on odpowiada za wydawane, czyli oczyszczone powietrze. Istnieją zatem filtry węglowe, które są idealne w walce z brzydkim zapachem w postaci choćby dymu papierosowego.

Ekscytujący tekst? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten link, gdyż w witrynie części do wózków bt, którą tu znajdziesz, też jest coś ciekawego.

Istnieją również filtry HEPA, które są już bardziej złożone, ponieważ czyszczą powietrze również z bardzo małych drobin.

Są zatem zalecane dla astmatyków i alergików. Filtry elektrostatyczne natomiast zawierają specjalne komory lub pojemniki, w jakich gromadzą się różnorodnego rodzaju brudy po to, aby potem ulegać jonizacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu osadzają się one w pojemniku. Są również filtry termodynamiczne, jakie spalają brudy oraz ponadto mogą zredukować ilość ozonu w okalającym urządzenie powietrzu. Filtry fotokatalityczne z kolei emitują fale, które mogłyby zabijać wirusy, toksyny, zarazki a nawet zarodniki pleśni. Trzeba pamiętać o tym, że oczyszczacze to nie tylko filtry, ponieważ mogłyby to być narzędzia uniwersalne.

Mogłyby emitować olejki eteryczne, posiadać jonizator lub nawilżać powietrze. Poza tym co poniektóre oczyszczacze mogłyby wysyłać czynniki, które będą dynamicznie neutralizować brudy.