W Polsce mamy dość długi sezon zimowy, kiedy jesteśmy zobligowani odśnieżać chodniki

Wszyscy posiadacze domów jednorodzinnych wiedzą, czym jest odśnieżanie posesji oraz chodnika zimą. Czasami to zadanie, które zdaje się nie mieć końca.

Podłoże z żeliwa

Autor: János Balázs
Źródło: http://www.flickr.com

Ci Polacy, którzy mają mieszkania w blokach, nie muszą odśnieżać chodników. Robi to za nich osoba, która została zatrudniona przez administracje. Jeśli posiadamy dom jednorodzinny, to sytuacja wygląda już zgoła inaczej. Musimy nie tylko odśnieżać swą działkę, czyli dojście do bramy lub domku gospodarczego, ale także chodnik przed posesją.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź też ten odnośnik. Podobne treści przeczytasz również tutaj spawanie stali nierdzewnej lubin.

Polskie ustawodawstwo w tej sprawie jest śmieszne, ponieważ chodnik nie jest naszą własnością, ale na nas spoczywa obowiązek, by go odśnieżać. Do odśnieżania potrzebna będzie nam rzecz jasna szufla. Dawniej były one raczej proste — duża łopata z kijem. Dziś szufle wydają się być coraz bardziej profesjonalne. Tworzone są tak, by nie trzeba było w odśnieżanie wkładać tyle wysiłku. Dzięki temu nie będą bolały nas ręce i plecy. Ergonomiczna szufla posiada specjalnie wyprofilowane rączki oraz kije. Możemy w komplecie zakupić przykładowo dwie różne końcówki — jedna z plastiku, a druga z metalu. Praca będzie wtedy szybsza i efektywniejsza. Jeśli nie chcemy w ogóle angażować zbyt pracy mięśni barków w odśnieżanie, to możemy kupić szuflę z zamontowanymi z tyłu kółkami. Jest to wówczas taki mini pług.

Da się na tego rodzaju szufli pracować choćby i we dwie osoby, gdyż jest ona stosunkowo szeroka.
Kupując szuflę do odśnieżania, w ogóle nie musimy wybierać starych modeli. Wybierzmy coś nowego, co odciąży nasze plecy.