Zadbaj o zdrowie na siłowni w domu

Kiedy mamy własny dom wspaniałym pomysłem jest urządzenie w nim małej siłowni. Często mamy jakieś pomieszczenie, z którym nie mamy pojęcia co zrobić, jak je urządzić. Wstawienie tam maszyn do ćwiczeń jest najlepszym pomysłem. Zwłaszcza gdy zależy nam na zbudowaniu dobrej kondycji i zdrowia, a wizja ćwiczenia w obecności innych osób jest dla nas ogromnie niemiła. W tej sytuacji ćwiczenia we własnym mieszkaniu są wyjściem.

ćwiczący mężczyzna

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Aby jak najlepiej wyposażyć naszą siłownię, wyszukać dobrej klasy sprzęt, powinniśmy odwiedzić profesjonalny sklep sportowy.

Jeżeli jesteś zdania, że musisz odszukać podobne informacje, to zobacz wskazówki z www (http://dkrm.com.pl/fasady-i-elewacje-wentylowane/) – to trochę inny punkt widzenia, ale też jest warty uwagi.

Fachowy sprzedawca z pewnością doradzi nam co kupić. W szczególności jeśli wiemy czy chcemy ćwiczyć tylko określone partie mięśni, czy jednak potrzebujemy sprzętów do budowania gibkości. Sprzęt do siłowni niestety nie jest tani, lecz jeżeli dobrze zaplanujemy całe wyposażenie na pewno nie wydamy ogromnego majątku. Nie decydujmy się na najtańszy sprzęt, lepiej wydać na początek odrobinę więcej na maszyny wyższej klasy. Będziemy przez to mieli pewność, że wytrzymają długi czas i nie będziemy musieli wymieniać ich już po roku. Wyposażenie siłowni zajmuje trochę czasu. Dobrze jest porównać oferty kilku sklepów i zdecydować się na tę, która będzie najlepsza. Pytajmy o upusty – wiele sklepów z chęcią ich udziela, w szczególności jeśli kupujemy więcej niż jeden sprzęt (np. ławki treningowe, atlasy treningowe i hantle).

Co powinniśmy kupić? Na pierwszym miejscu jest atlas do ćwiczeń. Wielu osobom atlas kojarzy się wyłącznie z ćwiczeniem ramion, a ma on jeszcze kilka funkcji. Możemy rozwijać na nim grupy mięśni nóg, możemy też mięśnie pleców i brzucha. Trzeba tylko poszukać w Internecie – odnajdziemy mnóstwo ćwiczeń do wykonania na tego typu przyrządzie. Są naturalnie różne atlasy treningowe. Dopytajmy sprzedawcy w sklepie, który może polecić nam biorąc pod uwagę ilość przestrzeni jaką mamy, koszty i oczywiście nasze plany treningowe.
Zwróćmy także uwagę na ławki treningowe, np. . Również pozwalają na ćwiczenia różnych grup mięśni. Głównie przeznaczone są do budowania mięśni brzucha i pleców, lecz wykorzystuje się je także do ćwiczenia mięśni klatki piersiowej przy użyciu hantli. Ławka nie zajmuje dużo przestrzeni, a w razie potrzeby w każdej chwili można ją złożyć i położyć gdzieś z boku. Dobrze jest też mieć w siłowni zestaw hantli, może bieżnię – jeśli nie chcemy trenować biegania na dworze, albo orbitreka. Pomyślmy w jaki sposób chcemy pracować nad kondycją i wówczas zaplanujmy zakupy.

Warto dbać o zdrowie i formę fizyczną, a niewielka siłownia z pewnością nam w tym pomoże. Nie wahajmy się zatem urządzić jej w domu, jeżeli tylko posiadamy choć jedno wolne pomieszczenie.