Bez znaczenia, czy balkon czy schody. Są warte tego, by prezentować się pięknie.

Gdy już zdobędziemy nasz upragniony domek, a dokładnie jego projekt, odczuwamy szczęście, jednak całe zamieszanie połączone z jego wzniesieniem już niekoniecznie nas zadowala. Jednak nic się samo nie zrobi. Dobrze jest rozpocząć od początku. Fundament, jak sama nazwa wskazuje, jest dość ważnym elementem całej układanki. Gdy postawimy już ściany i powstanie piętro pozostaje nam, wyłącznie i aż, dopracować budowlę, przykładowo urzeczywistniając wszelkiego typu instalacje.

ogrodzenie domu

Autor: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym stadium jest dobór dopasowanych kolorów ścian, podłóg, listewek i tym podobnych rzeczy. Nim jednak weźmiemy się za wyposażanie przestrzeni, musimy zwrócić uwagę na balkon. Jeśli zdecydowaliśmy się na dom z piętrem, na pewno nie pożałowaliśmy sobie sposobności, ażeby zrobić tam też właśnie loggie. Przy jej kreowaniu najważniejszym składnikiem na pewno jest poręcz.

Na wysokościach nie trudno o nieszczęście, zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy pod ochroną małe dzieci. Zdecydowanie znanym rozwiązaniem są balustrady kute. Prócz ich stosunkowej niezniszczalności, widok tak przyozdobionego balkonu zachwyci nie jedno oko. Istnieją różnorodne rodzaje, jedne są proste, składające się z pionowych, niczym nie wyróżniających się prętów. Inne mają elementy wzornictwa. Możliwe jest zażądać fal, kwiatów i innych miszmaszów. W sklepach uzyskamy stałe wzory, ale można także mieć pragnienie na zamówienie (polecane balustrady kute).

Jednak nie tylko balkon wymaga poręczy. Jeżeli mamy piętro (https://www.sigmamet.pl/oferta/schody), musimy mieć także. Gdy w domu są dzieci istotne jest, by zapewnić właściwe szerokości szczebli, tak aby nie zrobiły sobie niespodziewanie krzywdy. W tym miejscu też mamy możliwość zastosować balustrady kute. Szczególnie dostojnie wyglądają w pomieszczeniach z dekoracjami w stylu retro lub klasycznym.

płot

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com

Przy robieniu takich balustrad możemy pobawić się zawijasami, listkami, kwiatkami oraz innymi częściami, które nawet w najmniejszym stopniu dostarczają im urody. Odnajdują one swoje miejsce także w awangardowych domach (zobacz naszą galerię: ). Najistotniejsze jest tylko, by wykorzystać właściwe połączenie barw oraz wzorów. Dla tych, którzy niechętnie zajmują się aranżacją przestrzeni doradzane jest poprosić o pomoc lepiej odnajdującą się w tym osobę lub zwyczajnie zatrudnić projektanta.