Najładniejsze dodatki do salonu – czerowne – Sprawdź

Ostatnie zakupy w potężnym sklepie z meblami dało mi koncept na rewelacyjną aranżację pokoju dziennego w dużym domuu moich rodziców. Podpowiedziałam im, żeby podczas remontu zaplanowali biało-szarą aranżację z czerwonymi bibelotami.

Czerwone dodatki do salonu ciekawie rozjaśnią przestrzeń wnętrza, dodadzą mu pikanterii i elegancji. Polecam stawiać na pojedyncze akcenty. Zakupmy czerwoną poszewkę na poduszkę, koc na fotel, ładny flakon na bukiet kwiatów albo misę na

minimalistyczne wnętrza

Autor: Gabriele Barni
Źródło: http://www.flickr.com

owoce. Dbajmy to, żeby takich rzeczy w odcieniu czerwieni było w pokoju maksymalnie 5 – 6. Fajnie urozmaicą przestrzeń, dodadzą jej charakteru. Możemy także przemyśleć o zakupie czerwonej zastawy stołowej – bardzo fajnie będzie wyglądać zestawiona z białym, albo szarym obrusem.

Czy omawiane problemy Cię fascynują? Raźno zatem kliknij ten link – ta ważna witryna (http://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki) zapewne również niezwykle Cię zaciekawi.

Aranżując biało – szary salon pomyślmy o tym, żeby przestrzeń była jasna. Dobre będą trzy ściany pomalowane w bieli, a czwartą ciemno szarą.

Na niej wieszamy jaśniejszy zegar oraz dwa – trzy obrazki bądź zdjęcia. Pomyślmy przy niej wstawić (koniecznie jasną) ozdobną witrynę albo szafkę z szufladami. Będzie to perfekcyjne miejsce do przechowywania obrusów, zastawy stołowej czy eleganckiego szkła. Pomysły znajdziesz na Kupując stół wybierzmy taki, który będzie się rozkładał. W ten sposób nie będziemy mieli problemu w przypadku przyjacielskiego spotkania.

U mnie na wszystkie święta spotyka się rodzina i trzeba jest co najmniej 12 miejsc. Jeśli nie mieszkają z nami dzieci, polecam poszukać krzesła z tapicerką. Ciemne drewno w złączeniu z szarym obiciem da oryginalną fajną, klasyczną kompozycję. Do obicia wybierzmy identyczny odcień obrusu, i o ton ciemniejsze tacki na talerze.
Pomyślmy, czy trzeba nam dywan. Na pewno doda on przytulności pomieszczeniu, jednak będzie jednocześnie dla nas stanowił dodatkową pracę – trzeba go czyścić, prać i odkurzać. Polecamy wybrać wykładzinę dywanową – jednak nie jest to dobra opcja dla alergików.