Przyjemny chłodek w upalne dnie

Klimatyzatory działają na tej samej zasadzie jak lodówka. Można stwierdzić, iż gdybyśmy zdołali zmieścić się do lodówki, a pobyt w niej byłby rozkoszą, można by zrezygnować z kupowania klimatyzatora. Tymczasem w lodówce jest nieco mało miejsca, temperatura także zanadto niska, w związku z tym przyjemny chłód w parne dni zagwarantuje nam jedynie montaż klimatyzatora przenośnego w domu lub w miejscu zatrudnienia.

Jednakowo jak chłodziarka, klimatyzatory pokojowe odejmują od wnętrz ciepło i oddają je na zewnątrz mieszkania. Każdy model klimatyzatora jest złożony z dwóch części, to znaczy parownika jak także skraplacza. Parownik jest fragmentem który przesyła chłód do mieszkań – w przypadku chłodziarki jest nim zamrażarka. Skraplacz natomiast jest to

chłód w domu

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

fragment, który oddaje na zewnątrz ciepło odebrane z wnętrza – w wypadku schładzarki jest nim w dużej części wypadków czarna kratka z tyłu przyrządu. Musimy pamiętać, że gorące powietrze płynąc przez chłodne wnętrze wentylatora powoduje, że para wodna zawarta w powietrzu rozpoczyna się wykraplać, trzeba więc wziąć pod uwagę niezbędność odprowadzania wykroplonej cieczy.
Nie każdy o tym wie, ale klimatyzatory przenośne potrafią też nagrzewać pomieszczenia. Dzieje się tak przez odwrócenie obiegu – wtenczas parownik oddaje ciepło, z kolei skraplacz przesyła chłód na zewnątrz. W takowym przypadku możliwym jest nagrzewanie mieszkania zużywając wyłącznie 1/3 energii jakiej potrzebowalibyśmy przy użyciu zwyczajnego kaloryfera elektrycznego. Na przykład klimatyzatory pokojowe (), pobierające 1000 W prądu posiadają siłę grzewczą równą 3000 W.

Nabywając klimatyzator pokojowy sprawdźmy, jak duża jest różnica cenowa między modelem schładzającym a typem chłodząco-grzejącym.

Czy zdziwił Cię prezentowany artykuł? Żeby zgłębić zagadnienie kliknij tutaj i poznaj więcej szczegółów – zapewne będą dla Ciebie zadziwiająco ciekawe.

Z reguły nie jest ona znaczna i być może korzystniej jest zaopatrzyć się w klimatyzator który także ogrzeje nam wnętrze zimą. W zależności od typu „klima” może więc schładzać, grzać, wentylować, osuszać a dodatkowo czasem jonizować bądź oczyszczać powietrze. W dzisiejszych czasach klimatyzacja w domku jest coraz mniejszym kosztem, staje się bardziej osiągalna aniżeli jeszcze kilka lat wstecz.
A więc nie czekaj, zdecyduj się na montaż klimatyzatora przenośnego aby cieszyć się rozkosznym chłodem w parne dnie – kliknij w link).