Gdzie wyposażyć pokój malucha aby rósł wraz z dzieckiem?

W ostatnim czasie w wyposażaniu pokoi dla dzieci stawia się na nieprzytłaczające, jasne mebelki, niewysokie szafki dla dzieci, komody z szufladami, które łatwo uporządkować, lekkie, zrobione z plastiku stoliki i krzesła dla dzieci. Lecz nadchodzi również trend takiego urządzania pokoju, by pokoik malucha był długo użyteczny, a później – dzięki zaledwie kilku ruchom – zmienił się w pokój pierwszaka, a potem nastolatka.

szafki dla dzieci

Autor: www.indeco.pl
Źródło: www.indeco.pl

Jest kilka mebli, jakie rosną wraz z maluchem i zmieniają swoją rolę. Oczywiście począwszy od łóżeczka, które w którym możemy obniżać poziom materaca i korzystać z niego tak długo, dopóki maluch będzie mieścił się na długość. Regulowanie głębokości zapobiegnie wypadnięciu z łóżka. Przy całkowitym opuszczeniu możemy dodatkowo wyciągnąć szczebelki, żeby maluch mógł sam wychodzić i od razu stawać na podłodze. Istnieją tak zaprojektowane przewijaki, które – gdy maluch z nich wyrośnie – po niewielkim przekręceniu blatu – mogą służyć jako powierzchnia do rysowania i zabawy. Więcej na . Plusem przewijaka z modułem komody jest to, iż wszelkie niezbędne akcesoria dla dzieci – kliknij hiperłącze – mamy ukryte, a równocześnie – gdy przewijak zamienia się w biurko – zabawki, szpargały a potem rzeczy szkolne też są schowane i mają swoje stałe miejsce. Szafki dla dzieci w dużej mierze muszą być bardzo funkcjonalne i niewysokie, by maluchy samodzielnie sięgały do większości półek z zabawkami, np. przy użyciu niskiego „schodka”.

dziecko

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com

Stoliki dla dzieci dobrze jest nabyć plastikowe – bezproblemowe do przenoszenia i utrzymania w porządku, lekkie, ale równocześnie stabilne. Dostępny na rynku duży wybór małych stołów w tęczowych kolorach zadowoli również najbardziej wybrednych rodziców i pozwoli dopasować coś, co doskonale wpasuje się w pokoik maluszka. Stoliki i krzesła dla dzieci możemy nabyć w tych samych albo odmiennych barwach. Dzięki temu pokój można rozjaśnić albo sprawić, iż będzie spokojniejszy.
Dobrze jest pomyśleć nad ustawnym umeblowaniem pokoiku i nad tym, żeby szafy albo stoliki dla dzieci nie były całkowicie dziecinne, lecz by posłużyło przez lata. Dodatkowo, aby wykonanie było dobre a wzornictwo było uniwersalne i ponadczasowe, a nie okresowy.użyj źródła stroje mikołaja/J]