Jak skompletować pierwszą wyprawkę dla malucha? Co koniecznie zakupić?

Pójście dziecka do szkoły łączy się ze sporym stresem i dla przyszłego pierwszoklasisty, i dla rodziców. Jak pociecha sobie poradzi? W jaki sposób możemy jej pomóc? Czy odpowiednio przygotowaliśmy dziecko na wyzwanie, które je czeka? Odpowiedzi na część z wątpliwości przyjdą dopiero po pewnym czasie, na inne – już w pierwszych dniach chodzenia do szkoły.

Natychmiast okaże się na przykład, czy dobrze przygotowaliśmy wraz z dziećmi pierwszą wyprawkę. Co zatem powinno się kupić?
Jeśli lista niezbędnych akcesoriów nie jest dostępna przed rozpoczęciem roku szkolnego, możemy zadbać o nią jeszcze latem, by uniknąć ogromu rodziców przy stoiskach z przyborami. Niektóre szkoły mogą mieć konkretniejsze wymagania niż inne, także musimy liczyć się z tym, że niektóre przybory mogą być nietrafione.

stadion

Autor: Juicy Marketing Sp.J.
Źródło: Juicy Marketing Sp.J.
Pierwszą rzeczą na liście rzeczy do kupienia jest tornister.

Przydatny tekst? Jeżeli tak sądzisz, przeczytaj dodatkowe artykuły na rozpatrywany temat – bez grymaszenia kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku (https://www.anplast.pl/produkty/rynny-nicoll/rura-80-mm,2,11278).

Najlepiej by był na kółkach, co odciąża rozwijające się kręgosłupy. Niezłym pomysłem jest także tornister dwukomorowy. Wówczas w jednej komorze chowa się zeszyty, w drugiej odzież na WF lub basen (które również należy nabyć). Wówczas można nie kupować worka na stroju na WF (chyba że jest wymagany) i zakupić tylko jeden – na obuwie na zmianę. Nie zaszkodzi też Kupno ładnego, wielobarwnego pudełka śniadaniowego.

Oczywiście obowiązkowe są 16-kartkowe zeszyty. Dziecko potrzebuje też piórnika. To, czy wybierze się przybornik z gumkami, czy saszetkę rzadko jest precyzowane przez szkołę, ale i tak może się zdarzyć. Piórnik trzeba będzie jednak wyposażyć (lub uzupełnić). Przydadzą się ołówki (HB albo 2B), kredki ołówkowe i świecowe, gumkę do wymazywania, nożyczki z plastiku, linijkę, zamykaną temperówkę, flamastry, klej. Powinno się kupić klej w sztyfcie. Jest skuteczniejszy, a ponadto klej w płynnej formie w nieostrożnych rękach może zabrudzić cały plecak.

Poza tym dziecko będzie potrzebować bloku rysunkowego oraz technicznego, wycinanek, teczki z gumką, plasteliny, farb plakatowych oraz pędzli. Pewnego dnia przyda mu się także bibuła.
Tak wyposażone dziecko można już odprowadzić na pierwsze lekcje.