Jakimi parametrami powinniśmy kierować się wybierając osuszacz powietrza?

Zakup takiego sprzętu jest rozwiązaniem na wilgoć, którą mamy w mieszkaniu. Osuszacz powietrza niweluje tą wilgoć i zapobiega rozwojowi zarazków oraz pleśni w pomieszczeniach. Dzisiaj w sprzedaży można odnaleźć niezwykle dużo modeli osuszaczy.
Najważniejszymi parametrami, które decydują jaki domowy osuszacz powietrza kupić, to jego wydajność, która podawana jest w litrach na godzinę lub na 24h.

katalog

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS
Osuszacz kondensacyjny do domowego używania może funkcjonować z wydajnością od 10-45l/24h. Sprawność osuszania tego typu narzędzia jest podawana dla temperatury trzydzieści stopni oraz dla wilgotności powietrza 80%. Jest tak dlatego, gdyż wydajność kondensacyjnych osuszaczy jest uzależniona od czynników otoczenia. Im jest chłodniej tym mniej wilgoci jest eliminowane z powietrza podczas danego okresu.

Inne tego typu wiadomości odnośnie niniejszego tematu także są niebanalne – więcej pod tym linkiem (http://www.transcomp.pl/oferta/fotorejestracja/). Kliknij więc tu i zobacz, że to fakt.

Spadek temperatury do 0-5 stopni mógłby uniemożliwić użycie urządzenia. Sprawność osuszacza adsorpcyjnegogo nie jest zależna od temperatury oraz wilgotności, ponieważ jest to stała wielkość, która waha się od 4-20/24h. Wydajność absorpcyjnego osuszacza jest zazwyczaj mniejsza od wydajności kondensacyjnego osuszacza. Przed zakupem osuszacza powinniśmy określić jakiej wydajności dokładnie potrzebujemy. Do pomieszczenia małego wystarczyłby model, który ma wydajność 5l/24h. Większe pomieszczenie albo dom będzie wymagał narzędzia o wydolności 15-20l/24h. Do osuszenia łazienki, zawilgoconej będziemy potrzebować wydajności minimum 8l w ciągu doby.

schody

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com
domowy osuszacz powietrza

Autor: http://www.baars.pl
Źródło: http://www.baars.pl
Przepływ powietrza jest objętością powietrza jaką tego typu osuszacz może osuszyć w danym czasie. Jest podawana ona w m3 na godzinę. Osuszacz powietrza wybieramy zazwyczaj na podstawie wielkości pomieszczenia. Jednym ze sposobów jest wybór narzędzia, które posiada przepływ powietrza min. 3,5 razy większy niż rozmiar konkretnego pomieszczenie. Ten parametr często mylony jest z wydajnością osuszacza.

Moc osuszaczy powietrza, które przeznaczone są do stosowania w domu jest niezwykle różna. Należy zwrócić na to uwagę, żeby koszty używania nie zaskoczyły nas niemiło.