Gzymsy kojarzą się nam często z kamienicami z XIX wieku — a tu okazje się, że wracają teraz do łask

Ładne gzymsy były ozdobą niejednego mieszkania w starej kamienicy. Dziś również decyduje się na nie coraz więcej osób.
Mówi się, że moda wraca.

firbau

Źródło: http://firbau.pl/
sztukateria
To prawda. Jeśli spojrzeć by na historię gzymsów, to powrót wydaje się być spektakularny i to po dosyć długiej przerwie. Ponad sto lat temu sztukateria była umieszczana niemal w każdej kamienicy. Obecnie w szczególności upodobali ją sobie artyści, którzy uwielbiają niestandardowe aranżacje wnętrz. Jeżeli zatem chcemy zadziwić bliskich, to możemy wykończyć pokoje eleganckimi gzymsami. W obecnych czasach mogą być one wykonane ze styropianu. Są wówczas lekkie oraz niezbyt drogie. Pełnią również nowoczesne funkcje. Mogą przykładowo ukrywać karnisz, do którego później będą przyczepione zasłony na kółkach. Mogą także stanowić zastępstwo dla podwieszanego sufitu.

Zainteresowała Cię przedstawiana kwestia? Przeczytaj zatem poza tym ten wiarygodny tekst (http://www.invado.pl/) – to także bardzo pomocne źródło informacji.

Wówczas ekipa remontowa wmontuje w niego LED-y. Zapewni to ekstra oświetlenie, które będzie rewelacyjnie wyglądało przykładowo w salonie. Lampki i kable będą schowane pod gzymsem. Są różne typy sztukaterii. Można wybrać dla przykładu wokółokienną i wokółdrzwiową. Przy czym można je zamontować w środku, jak i na zewnątrz budynku. Powinniśmy jedynie mieć na uwadze to, że takie, które mają być wystawione na działanie skrajnych czynników atmosferycznych, muszą być w tym celu wykonane.

Prócz tego jest jeszcze sztukateria naścienna oraz sufitowe.
Jeżeli postawimy na wykończenie domu w starym stylu, to gzymsy będą pasować perfekcyjnie — zwłaszcza w salonie.