Budowa garażu. O czym pamiętać oraz na co zwrócić uwagę?

Osoby stawiające swój dom zastanawiają się również nad tym jaki garaż stawiać? Trzeba zadecydować o wielu rzeczach, dajmy na to o kącie nachylenia dachu, typu budulca, rodzaju bramy i tak dalej. O jakich rzeczach należy pamiętać stawiając garaż? Przede wszystkim trzeba zastanowić się z jakiego budulca chcemy zrobić tego typu garaż. Wiele osób wlicza koszty postawienia tego typu budowli w całą budowę domu, dlatego nie wylicza się tak właściwie ile ta budowa wyniesie pojedynczo, bo koszty te rozkładają się.

garaż

Autor: Elizabeth Anderson
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednak chodzi o wybudowanie garażu po czasie, to tutaj w grę wchodzą już większe koszty. Z tego powodu sporo ludzi decyduje się na tańszą wersję. Producent garaży blaszanych gwarantuje bowiem dość niskie koszty wzniesienia tego typu budynku. Jest to pewnością zaletą takiej inwestycji. Kolejnym plusem jest szybkie tempo stawiania takiego garażu. Natomiast trzeba pamiętać o tym, iż konstrukcja takiej budowli jest dość lekka, dlatego nie chroni on na przykład przed sporymi wichurami, które ostatnimi czasy coraz częściej zdarzają się w naszym kraju. Poza tym nie chroni on przed zimnem, więc w razie mrozu możemy mieć problem z odpaleniem auta rano. Murowany budynek da nam większe ocieplenie oraz zabezpieczy przed kradzieżą. Możemy też bowiem zastosować dodatkowe zabezpieczenie, jakie dają dobre bramy garażowe – kliknij i zobacz na wawsystem.pl. Wyróżniamy dwa główne rodzaje bram segmentowe oraz uchylne. Te ostatnie występują najczęściej, gdyż są dość łatwe w montażu, dość tanie oraz trwałe. Najbardziej funkcjonalne są natomiast bramy segmentowe, jakich sposób otwierania jest taki, iż przestrzeń w garażu oraz przed nim jest całkowicie użyteczna.

samochód

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Stawiając garaż musimy pamiętać o właściwej odległości od granic działki. Normalna odległość to 3-4 metry przestrzeni od granicy działki. Dobrze będzie sprawdzić warunki zagospodarowania działki, bo ma to kluczowe znaczenie. Mogą one być różne od standardowych regulacji, dlatego musimy tego typu informacje potwierdzić.http://olszewscy.org.pl/ OlszewscyOdnośnie wymiarów to istnieją standardowe, czyli przynajmniej 2,9 metra na szerokość oraz długość 50 centymetrów większa aniżeli nasz pojazd, natomiast pamiętajmy o własnej wygodzie. Trzeba także przemyśleć czy chcielibyśmy zrobić w naszym garażu niewielki warsztat z narzędziami. Wtedy wielkość garażu blaszanego powinna być trochę większa – zdecydowanie więcej znajdziesz tutaj.