Jakie mamy rodzaje wyciągarek i w jaki sposób pomagają w pracach budowlanych? Czy warto w nie inwestować?

Najbardziej sprawny transport materiałów budowlanych jest wtedy, kiedy możemy skrócić czas oczekiwania na realizację inwestycji. Korzystamy na tym na każdy etapie pracy. Jakie parametry techniczne mają wciągarki budowlane? Jakie są ich typu? Czy opłaca się ich używać?Wciągniki potocznie zwane są wciągarkami. Jest natomiast pewna różnica między tymi sprzętami. Wciągnik, jest to cięgnik, a obudowa części podnoszącej jest jego konstrukcję nośną. Wciągarki, na przykład wciągarki linowe, inaczej cięgnik, w którym zespół mechanizmów jest usytuowany na odrębnej konstrukcji nośnej. Może ją stanowić rama – przesuwna lub przejezdna. Więcej tutaj pod linkiem

dżwig

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com

Co to jest takiego ten cięgnik? Jest to dźwignica, jaka pracuje w ruchu przerywanym. Wykorzystywana jest do podnoszenia ładunków pionowo lub w poziomie. Wciągarki są wykorzystywane w firmach produkcyjnych i warsztatach różnych branż i odnóg przemysłu. Są stworzone do unoszenia, przenoszenia albo przeciągania ładunków. Należą do urządzeń dźwignicowych,jakie stanowią grupą urządzeń transportu.

Ich zastosowanie eliminuje do minimum czynności, które trzeba wykonywać ręcznie podczas operacji transportowo-przeładunkowych, a także zwiększa wydajność pracy w miejscach produkcyjnych, serwisowych i montażowych. Wciągarki przez wzgląd na rodzaj użytego napędu możemy podzielić na wciągarki ręczne oraz wciągarki elektryczne – czytaj więcej . Ten pierwszy rodzaj ma zastosowanie przy transportowaniu lżejszych ładunków na mniejsze odległości. Te drugie natomiast są elementem większego sprzętu dźwignicowego, jakim jest żuraw stacjonarny oraz suwnica. Wciągarki można podzielić również na liniowe oraz łańcuchowe.

Elektryczne liniowe idealnie nadają się do przeładunku. Dostępne na rynku sprzęty tego typu konstruowane są w wersjach stacjonarnych, ale także w opcji z wózkiem, jaki porusza się po torze jezdnym – poznaj nowe informacje. Elektryczne łańcuchowe mogą być sprzedawane jako maszyny (brykieciarka do słomy) będące na stałe w jednym miejscu, albo przesuwające się po torze jezdnym. Zasilane mogą być prądem jedno- lub trójfazowym. Jak widzimy, klasyfikacja jak również podział tego typu sprzętu jest dosyć prosty, ale warty przedstawienia. Specjalistyczne opisy i specyfikacje z pewnością są do dostania u konkretnych producentów tego typu maszyn.