Zachowywanie reguł na ulicy to podstawowe zadanie każdego uczestnika

Z przyczyny człowieka ma miejsce wiele zdarzeń drogowych. Dużo jest do uniknięcia zachowując podstawowe zasady bezpieczeństwa.

odblaski na drodze

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/stary_rynek01.jpg
Każdy uczestnik ruchu winien troszczyć się, aby nie powodować zagrożenia dla siebie i innych. Często wystarczy naprawdę niewiele, aby uniknąć tragedii. Obowiązek to odblaski na drodze dla pieszych i rowerzystów. Odblask umieszczony w właściwym miejscu jest zauważalny z dużej odległości. W latarce może być kłopot z akumulatorem, diodą, a odblask jest właściwie niezniszczalny. Każdy pieszy i rowerzysta musi posiadać odblaski na drodze.

Jeśli ten tekst Cię zainteresował, to kliknij ten odnośnik, to bardzo użyteczny artykuł (http://www.c-l.pl/kategoria-produktu/zywice/zywice-specjalne/), który przedstawia pokrewne treści.

Kierowca samochodu zyskuje kilka cennych chwil na szybszą reakcję w sytuacji zagrożenia – więcej o autorze.

droga

Autor: Kate Ter Haar
Źródło: http://www.flickr.com
Istotną kwestią jest też bezpieczne przejście przez drogę niezmotoryzowanego uczestnika ruchu. Bardzo często poruszający się pojazdem wymuszają mając zieloną strzałkę warunkową pierwszeństwo. Wręcz są bezpodstawnie oburzeni na pozostałych uczestników ruchu. Nie zwracając uwagi na innych stwarzają bardzo duże niebezpieczeństwo na tych skrzyżowaniach. Pieszy ma prawo w bezpieczny sposób przekraczać drogę. Współcześnie prowadzonych jest wiele kampanii nagłaśniających bezpieczne przejście. Pokazywane są filmiki, w których pieszy po prostu jest niewidoczny dla kierowcy poprzez niezachowania najprostszych zasad bezpieczeństwa, a przede wszystkim zdrowego rozsądku i rozwagi. Chcąc zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa przy placówkach edukacyjnych są przeszkoleni pracownicy nadzorujący przejście dla pieszych – zobacz kompletną propozycję na tej stronie. Pamiętajmy dziś jesteśmy kierowcami, a jutro idziemy chodnikiem lub poboczem.