Jaki kominek wybrać?

Każdy budujący współcześnie nie wyobraża sobie domku bez kominka w centralnej części pokoju dziennego wydzielającego błogie ciepło jak też nastrojowe błyski ognia. System ogrzewania kominkowego ma jednak wady oraz atuty.

w biurze projektowym

Autor: Green Office Engro
Źródło: http://www.flickr.com
Kominek z płaszczem wodnym jest to wkład kominkowy jaki w swej obudowie zewnętrznej ma zasobnik na czynnik grzewczy, tzw. płaszcz wodny. Ogrzany czynnik ogrzewający płynie do układu CO w domu po czym nagrzewa pomieszczenia grzejnikami.

Fajnym rozwiązaniem może być kominek narożny. Umożliwia on oglądanie ognia z paru stron. Stąd niezwykle często lokowany jest na granicy wnętrz.

Omawiana sugestia jest dla Ciebie praktyczna? W takiej sytuacji poznaj poza tym inne podobne wpisy i przeczytaj więcej wskazówek tutaj.

Staje się wtenczas główną osią, naokoło której toczy się życie w strefie dziennej. Tak kominek otwarty, jak także zamknięty mają swe atuty. Na otwarty kominek powinniśmy się zdecydować wówczas, gdy ma on spełniać wyłącznie funkcje estetyczne, a nie stanowić ponadplanowe źródło ogrzewania. Gorejące drewno, nieprzesłonięte szybą posiada niewątpliwe zalety estetyczne, lecz w trakcie takiego spalania we wnętrzu pozostaje mało energii w formie ciepła. Kominek zamknięty – może trochę mniej uroczy – jest pod tym względem daleko bardziej oszczędny. Idealnie sprawdzi się w roli dodatkowego źródła ogrzewania. Przy czym możesz nim ogrzewać nie wyłącznie strefę, w której się znajduje, lecz nawet cały domek. Powinniśmy wynająć wypróbowanych specjalistów, którzy przywiozą z sobą odpowiednie przybory a także dodatki tj.https://anplast.pl/produkty/wpusty-dachowe/pionowe,2,11286 wpusty dachowesznur kominowy.

Ażeby kominek mógł pracować skutecznie, musi być rozpalany na pełnej mocy. A to oznacza, iż powinien mieć zdolność kumulowania ciepła — czy to w obudowie, czy w zewnętrznym zasobniku.