Komfort przestrzeni i gustowne pomieszczenie – drzwi jakie sobie wymarzysz

Wnętrze każdego pomieszczenia może odzyskać nowy design nawet minimalnym nakładem kosztów oraz czasu. Są pewne detale w każdym pomieszczeniu, których odpowiedni wybór decyduje o wielu aspektach designu. Zmiana rozmieszczenia mebli czy odświeżenie kolorystyki ścian, wymiana drzwi – to tylko niektóre z elementów mających wpływ na końcowy wynik. Często warto zdecydować się przejrzeć kilka katalogów przedstawiających wnętrza innych mieszkań i stamtąd brać pomysły. Nie chodzi o kopiowanie tych samym wzorców a o stworzenie na ich bazie czegoś specyficznego pod czym będziemy mogli się sami podpisać.

Drzwi INVADO

Autor: Intro Media
Źródło: Intro Media

Listwy przypodłogoweListwy przypodłogowe to jeden z drobnych elementów, którego zmiana nie jest kosztowa a efektowna jak najbardziej. Firmy oferuję setki różnych modeli od tych najbardziej klasycznych po te bardzo odważne i designerskie. Najczęściej są one jednak inspirowane klasyczną architekturą oraz rozwiązaniami które już kiedyś się sprawdziły. Listwy Prestige to linia produktowa skierowana do Klientów szukających estetyki i oryginalności w jednym. Doskonale komponują się one z kolorystyką ścian i przede wszystkim są zrobione z solidnego materiału – płyty mdf – która zapewnia solidność i praktycznie brak kosztów eksploatacyjnych.

DrzwiKolejny elementem ważnym jeśli chodzi o wygląd mieszkania są drzwi – zarówno drzwi zewnętrzne, które są wizytówką naszego mieszkania, jak również drzwi wewnętrzne decydujące o jego praktyczności i wyglądzie. Jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne to ich wymiana powinna być poprzedzona wizualizacją pokazującą to jak zmiana wpłynie na wygląd mieszkania. W sieci znajdują się przydatne aplikacje które pozwalają na podmianę wybranych drzwi i osadzenie ich w odpowiedniej kolorystyce danego pomieszczenia. Coraz popularniejszym rozwiązaniem wybieranym przez Klientów są drzwi szklane. Przede wszystkim powodują one że w mieszkaniu wpada więcej światła a oprócz tego zdecydowanie poprawiają jego wystrój i zapewniają oryginalny wygląd.

[IMG=1307/51f9173f420e5___invado.jpg|L|W=110|ALT=drzwi wewnętrzne System przesuwny chowany w ścianęDrzwi przesuwne firmy Invado to system drzwi który sprawdził się już w niejednym mieszkaniu małometrażowym. Jego głównym plusem jest oszczędność miejsca. Kiedy chcemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń, np. poprzez wstawienie mebli, wybierając takie drzwi nie ma problemu aby bezpośrednio przy nich coś postawić.podłoga (http://www.parkietypryczynicz.com.pl/deska-podlogowa/)To rozwiązanie zapewnia chowanie się płyty bezpośrednio do ościeżnicy. Systemy przesuwne mają zastosowanie praktycznie do każdego rodzaju drzwi. Wymiary skrzydła do tego systemu są identyczne jak do systemu naściennego. Dzięki małym rozmiarom, drzwi nie dominują w pomieszczeniach, a w zasadzie dopełniają tylko jego aranżację. Zdecydowanie polecane są one również do mieszkań w których żyją osoby niepełnosprawne.

Zmieniając tak niewiele można odmienić oblicze naszego mieszkania tak aby nabrało ono nowej świeżości i nastroju. Firmy oferujące drzwi czy listwy (rekomendujemy odwiedzić listwy podokienne) przypodłogowe zazwyczaj dysponują swoimi specjalistami, którzy bezpłatnie jeszcze przed zakupem doradzą nam w sposób rzetelny, które rozwiązanie będzie najlepsze i spełni nasze oczekiwania.