Planujesz być fachowym architektem? Dowiedz się, w jaki sposób szukać pracy w zawodzie

Jedni marzą o byciu prawnikiem, lekarzem, inni z kolei o staniu się architektem. To ceniony zawód, w którym niezbędne są umiejętności projektowania budynków oraz ich uformowania pod względem estetycznym.

By zyskać odpowiednią wiedzę, należy skończyć studia architektoniczne oraz zdobyć pierwsze doświadczenia w trakcie praktyk lub stażu, zwracając uwagę na oferty pracy Żory .

oferta

Autor: Wellness GM
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszego etatu dobrze jest poszukiwać studiując. Bardziej elastyczne (przenośnik grawitacyjny) w swoim funkcjonowaniu firmy zważają na zajęcia studentów oraz pozwalają im pracować w godzinach, które będą im pasować ze względu na naukę. Dzięki pracy w takim biurze przyszli architekci mają szansę zapoznać się ze specyfiką tego zawodu, zorientować się, w jaki sposób pracują inni i może nawet uczestniczyć w realizowanym projekcie.

Jeśli zaczynamy pracę dopiero po uzyskaniu dyplomu, także powinniśmy przeszukiwać oferty pracy. Architekt to stanowisko wymagające trzyletniej praktyki, która dopiero pozwala mu na zdobycie uprawnień architektonicznych, rzecz jasna po zdaniu specjalnego testu zawodowego. Pierwsze dwa lata po studiach to sporządzanie projektów, kolejny rok z kolei to praktyki na budowie. Należy się również wpisać do izby architektów i dopiero później można w pełni realizować swój zawód.link podłoga jesionowa podłoga jesionowaWięcej tu .

Droga do przejścia nie zalicza się do najprostszych, ale warto jest się starać, gdyż architekt to jeden z zawodów umożliwiających osiągnięcie wysokich zarobków. Rzecz jasna z miejsca nie będziemy zarabiać paru tysięcy zł, wystartujemy od znacznie mniejszych kwot, lecz już po roku doświadczenia można starać się o pierwszą podwyżkę.

praca nad projektem

Autor: Multi
Źródło: Multi

Dobrze jest to pomyśleć o założeniu swojego biura projektowego, w czym pomóc nam mogą dotacje unijne. Zanim jednak będziemy mieć swoją firmę, powinniśmy pozyskać chociaż niewielkie doświadczenie na praktykach i stażach, by mieć orientację, jak działać.
Nie każdemu przychodzi z łatwością pierwsza praca Grodzisk Mazowiecki (cały artykuł). Jednak nie można ustępować, czasem lepiej jest samemu pochodzić po biurach, aniżeli rozsyłać CV, które od razu może trafić do kosza. Indywidualne wizyty w biurach architektonicznych nareszcie mogą przynieść sprzyjające rezultaty oraz zaczniesz pozyskiwać doświadczenie, którego tak potrzebujesz na starcie.