Nadchodzi zima, czas na ocieplanie

Ciepłe lato niewątpliwie już się skończyło. Zaczęła się złota polska jesień. Z każdym dniem słońce świeci krócej i krócej, a jednocześnie temperatura niestety także ulega zmniejszeniu.

sklep - kadr

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
styropian

Autor: Hong Phuc FOSSASIA
Źródło: http://www.flickr.com
migawka - przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to okres, w którym firmy budowlane są postawione w stan najwyższej gotowości. Bloki należy przecież przygotować na zimniejszy okres, by ich rezydenci nie odczuwali chłodnych nocy. Co roku na osiedlach obserwujemy wysokie rusztowania a zaraz obok nich styropian, który posłuży właśnie do docieplania budynków. Korzysta się z niego gdyż jest twardy, nie nasiąka wodą, nie niszczy się pod wpływem bardzo niskich temperatur oraz doskonale przewodzi ciepło. Styropian izoluje mury przede wszystkim starszych budowli, które wymagają drobnej renowacji i nie trzymają ciepła w takim stopniu jak te, które pobudowano w niedługim czasie. Z uwagi na to każdego roku ociepla się niektóre bloki. Styropian (styropian do fundamentów) może – co jasne – służyć też do ocieplenia domów jednorodzinnych, lecz podejmując decyzję o postawieniu swoich własnych czterech kątów zwykle kwestia trzymania ciepła w domu jest już z góry przemyślana. Ocieplać można również szkoły, budynki publicznego użytku… Do tego typu prac zawsze można wybrać styropian, w który z pewnością jest wyposażony każdy market budowlany.link firmy budowlane kraków firmy budowlane krakówWarto jednak przed dokonaniem zakupu zweryfikować jakiego typu ścianę będziemy ocieplać, bo inny styropian wykorzystamy do tej, która jest dwuwarstwowa, a inny do takiej z trzema warstwami. Pomimo tego jedno jest pewne – dla zdrowia i komfortu swojego i bliskich jest to mądra i potrzebna inwestycja.

Ocieplanie mogło wydawać się sporym wydatkiem, jednak przeliczając je na koszt energii, którą zużylibyśmy do ogrzania nieocieplonego domu byłby o wiele wyższy niż inwestycja, która posłuży nam na długie lata.