Czy warto wybrać szambo ekologiczne? Jakiego typu zalety ma tego rodzaju szambo? O jakich kwestiach pamiętać?

Szamba ekologiczne to interesujące rozwiązanie, określony kompromis między tradycyjnymi betonowymi szambami a przydomowymi oczyszczalniami ścieków. Konieczne są w momencie, kiedy działka nie ma przyłącza wodociągowego, gwarantują znaczącą szczelność, są bardzo solidne.
Szamba ekologiczne to zbiorniki bezodpływowe.

szamba ekologiczne

Autor: opencontent
ogrodzony plac budowy

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy z nas mylą je z przydomowymi oczyszczalniami ścieków, ale rzeczywiście szambo ekologiczne nie ma z tym za dużo wspólnego. Takie zbiorniki to zrobione wcześniej prefabrykaty, które dowożone są na miejsce montażu w gotowych elementach. To właśnie najmocniej różni je od standardowych zbiorników, po prostu dostajemy przykładowo zbiorniki z polietylenu oraz pozostałe elementy i są gotowe do instalacji. A zasada działania jest w sumie taka sama, najzwyczajniej zbiornik gromadzi ściek, jaki po określonym czasie należy wywieźć pojazdem asenizacyjnym. Powinniśmy wiedzieć, iż zwykłe szamba budowane na miejscu nie charakteryzują się zbyt dużą trwałością.

Te interesujące posty posiadają swoją kontynuację. Pragniesz się z nią zaznajomić? Więc idź do serwisu (https://www.urbanski.pl/mieszkania-5-pokojowe) i tam rozkoszuj się frapującymi informacjami.

Ich wielkim mankamentem jest kłopot z uszczelnieniem spoin – zbiornik polietylen.

remonty

Autor: Agência Brasília
Źródło: http://www.flickr.com
Spora liczba standardowych zbiorników ulega rozszczelnieniu po jakimś czasie stosowania, ścieki natomiast wydostają się od razu do gruntu. To nie za dobra sytuacja mogąca doprowadzić do zanieczyszczenia wód gruntowych. Z tego względu dosyć wielu inwestorów preferuje inwestować w zbiorniki ekologiczne. Tego typu produkty robimy z plastiku lub betonu, cechują się bardzo dużą szczelnością, są wytrzymałe na uszkodzenia różnorakiego typu – mechaniczne, korozję, nacisk gruntu i pozostałe takiego typu procesy, które pojawiają się w glebach. Nie dziwi tak więc, iż żywotność ekologicznych zbiorników ocenia się na kilkadziesiąt lat.
Warto wiedzieć, żesą dwa rodzaje szamb ekologicznych. Pierwsze zrobione są ze sztucznego tworzywa. Mają często przekrój koła ze ścianami pofałdowanymi, by miały większą wytrzymałość. Najbardziej nowatorskie zbiorniki z takich tworzyw odznaczają się dość dobrą szczelnością, żywotnością oraz odpornością na różne działanie zmiennych temperatur oraz nacisków podłoża. Ich bardzo ważną zaletą jest niezbyt duża masa już przygotowanego zbiornika. Modele plastikowe są bezproblemowe w transporcie, montaż chłodni? – polecamy (montaż chłodni warszawa) ich jest bezproblemowy. Tego rodzaju zbiornik jednakowoż powinien być odpowiednio umiejscowiony w gruncie, dzięki czemu nie ma ryzyka jego wysadzania. Innym typem są szamba z betonu – szamba ekologiczne.

To modele bardziej szczelne niż odpowiedniki, jakie są tworzone na miejscu inwestycji. Prefabrykaty najczęściej tworzy się z betonu B20 i dodatków, jakie zmniejszają nasiąkliwość. Zbiornik gwarantuje całkowitą szczelność, jest wytrzymały na procesy jakie powstają w ściekach. W ofertach handlowych mamy dostępne zbiorniki jednokomorowe, dwukomorowe, jak i modułowe.