Czy to, że w Polsce nie ma instytucji wyspecjalizowanej w ocenie serwisów internetowych, przekłada się na jakość merytoryczną publikowanych w nich informacji

W dzisiejszych czasach poszukując z jakiejkolwiek dziedziny wiadomości, najczęściej sięgamy do sieci. Niełatwo jest nam odnaleźć wiadomości niekomercyjne a jeszcze trudniej umieć jest rozpoznać wśród tych nieadekwatnych i niepewnych.

Deweloper

Autor: William Murphy
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdą jest, że internet proponuje nam niebywale bogate zasoby wiadomości o współczesnym świecie. Nie podważając pozytywnych stron tego środka przekazu, należy pamiętać , że posługiwanie się nim wymaga od nas posiadania nieznacznej wprawy, chociażby prawidłowego konstruowania pytań ale głównie zdolności weryfikacji i eliminacji uzyskanych informacji. Ponadto powinniśmy pamiętać, że liczba informacji nie jest adekwatna względem przedstawianej tam wiedzy – dladeveloperow24.pl/jak-dowiedziec-sie-wiecej-o-materialach-budowlanych/.serwis farba miedziana do drewna farba miedziana do drewna

W Internecie publikować może każdy, dzień w dzień bowiem pojawiają się tysiące nowych forów. Oczywiście są dobre serwisy internetowe, które umieszczają cenne porady dla deweloperów – czytaj porady dla deweloperów – ale mimo to, trzeba do tych porad podchodzić z rezerwą. Większość materiałów informacyjnych dostępnych w sieci zawiera poglądy ich twórców.

Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka tekst jest instruktażowy, w czasie uważnej lektury zauważymy jego subiektywne stanowisko. Jest to dostrzegalne szczególnie w trakcie reklamowania produktu choćby budowlanego. Z jednej strony przekazuje się informacje o określonym produkcie budowlanym a z drugiej przedstawia się subiektywną ocenę tegoż produktu w rodzaju: najlepszy, sprawdzony, itp.

Jest tak, dlatego, że każdy z tych serwisów nie tylko pragnie przekazać nam wiadomości z branży budowlanej, ale także ma poczucie istnienia konkurencji. Umiejętność eliminacji oceny od faktów jest podstawowa bo umożliwia wyrobienie własnej oceny na dany temat. Trzeba także pamiętać o rozbieżności pomiędzy materiałem informacyjnym a stanowiskiem.

Nie każdy tekst przedstawia informacje w rzetelny sposób. Jakkolwiek oceny, nawet jeśli nie odwołują się do naszych przekonań, mogą okazać się potrzebne. Nie powinniśmy również polegać wyłącznie na jednym źródle wiedzy, za każdym razem potrzebna jest badanie poznanych treści.