Wystrój salonu w angielskim stylu

Styl angielski to elegancja i dostojność połączone z finezją oraz dobrym gustem. Typowy angielski styl w nowoczesnej wersji oznacza elegancję przełamaną unikalnymi dodatkami. Doskonale nadaje się do domów przestronnych, przede wszystkim salonów. Żeby zaaranżować salon w angielskim stylu, koniecznie należy pomyśleć o paru bardzo ważnych elementach wyposażenia wnętrza.

w salonie

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z najistotniejszych kwestii w każdym eleganckim salonie są przede wszystkim barwy. Angielski styl powinien kojarzyć nam się z beżowymi, brązowymi barwami, które są niezwykle ciepłe, a jednocześnie eleganckie. Przenikanie się tych odcieni dotycz jednak nie tylko ścian, ale również mebli lub podłóg. Jeśli decydujemy się na bardzo eleganckie, zdobione meble do salonu, powinniśmy wybrać stonowane, jednolite kolory.

Na niniejszej stronie są absorbujące wątki, ale zobacz też pozostałe tematyczne wątki (https://www.normbud.pl/kategorie/technika-ppoz/zbiorniki-i-akcesoria/plyta-antywirowa/), gdyż one również z pewnością Cię zaintrygują.

Jeżeli natomiast meble są niezwykle skromne, proste i nowoczesne, możemy nieco zaszaleć, decydując się na np. obrazy do pokoju dziecka, z unikalnymi motywami.

Salon w angielskim stylu to przede wszystkim niezawodne miejsce na wypoczynek, dlatego nie można zapominać o wytwornych kanapach z miękkimi poduchami. Tego rodzaju dodatki muszą być wielobarwne i wykonane z delikatnych tkanin. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku rozmaite kwiatowe motywy. Różnorodne wzory oraz kontrastowe barwy doskonale przyozdobią wnętrze i dodadzą mu ciekawego charakteru.

salon

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonałym dopełnieniem wnętrza zaaranżowanego w angielskim stylu jest kominek, budujący bardzo intymną atmosferę. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na ten element wyposażenia wnętrz, zwłaszcza jeżeli mieszkamy w bloku, w związku z tym powinniśmy skorzystać z innego typu możliwości, takich jak chociażby wkład elektryczny osłonięty ozdobną obudową. Do tego warto pomyśleć o ożywiających wnętrze kwiatach, świecach bądź obrazach, które nadadzą wnętrzu polotu. W salonach zaaranżowanych w angielskim stylu można pozwolić sobie na sporą dawkę romantycznych, subtelnych akcentów.

Nikogo nie powinny zdziwić w takich pomieszczeniach kremowe ściany i sufity urozmaicone różowymi dodatkami. Jeśli jest to celowy zabieg, przemyślany i właściwie zaaranżowany, na pewno będzie powodem do satysfakcji. Bardzo modnym obecnie rozwiązaniem jest także połączenie innowacyjnych akcentów ze stylizowanymi elementami.