Rodzaje zastosowania piasku w branży przemysłowej

Mimo coraz szybszego rozwoju technologii budowlanych i przemysłowych wciąż warte uwagi są te rozwiązania, które bazują na surowcach naturalnych i których historia ma wiele lat. Częstokroć okazuje się nawet, iż to właśnie rozwiązania starsze, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nawet nieco archaiczne, mają podstawowe zalety (dzięki którym wygrywają z nowoczesnymi rozwiązaniami), ja np. niskie koszty użytkowania czy prostota budowy, która wyklucza stosowanie kosztownych podzespołów i eliminuje potrzebę korzystania ze wsparcia wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Okazuje się, że jednym z surowców, który ciągle ma przed sobą świetlaną przyszłość, jest żwir w różnych odmianach. Spróbujmy się więc przyjrzeć, jak współcześnie użytkuje się te kruszywa.

Fundament pod budowę domu jednorodzinnego

Autor: sscornelius
Wykorzystywany jest m.in. do wyrobu szkła, a w budownictwie jako składnik betonu, zapraw murarskich, tynków.

Ekscytuje Cię taki nieszablonowy wpis? Jeśli tak, ponadto zerknij koniecznie (http://prymat.net/oferta/artykuly-przemyslowe/meble-warsztatowe/) na tekst, który jest opublikowany w tym miejscu – on też da Ci do myślenia!

Piasek suszony uzyskiwany jest na podstawie piasku rzecznego. Piasek suszony stosowany jest do piaskowania metalu, betonu oraz z zastosowaniem do zapraw budowlanych. wykorzystywany jest również jako dopełnienie nieprawdziwej trawy w podłożach sportowych zapraszamy na .

Piaski po wysuszeniu i ponownym przesianiu na najlepszej jakości separatorze mają przeznaczenie do wypełniania filtrów przy uzdatnianiu wód pitnych i technologicznych, oczyszczalni ścieków komunalnych i przemysł oraz drenów melioracyjnych. Dodatkowo są używane do produkowania suchych zapraw i klejów budowlanych. W osłonie miotły wodnej używane są do piaskowania różnych obiektów – od warsztatów mechanicznych po rzeczy stalowe płaskowniki stalowe i żelbetowe budownictwa drogowo-mostowego .

Następnym ważnym zastosowaniem surowca tego rodzaju są gruntowe wymienniki ciepła, w których podstawowym składnikiem jest żwir płukany. Wymienniki takie są stosowanym od lat rozwiązaniem na zagwarantowanie redukcji kosztów ogrzewania pomieszczeń – do budynku dostarczane jest wstępnie ogrzane powietrze, które w dodatku jest odpowiednio nawilżone i przefiltrowane z różnego typu zanieczyszczeń, a ponadto latem dodatkowo ochładza. Budowa takiego urządzenia jest bardzo prosta – izolowany termicznie żwir stanowi naturalny filtr, przez który wprowadzane jest powietrze. Zwykle umieszcza się go pod ziemią na niewielkiej głębokości (mniej więcej 1m), jednakże samego żwiru warto wysypać dużo (zwyczajowo zajmuje on powierzchnię ok. 10 m).