Kafelki udające cegłę to świetne rozwiązanie, dzięki któremu udekorujemy nasze mieszkanie i stworzymy w nim wyjątkową atmosferę

Aktualnie, jeśli pragniemy ożywić wnętrze naszego domu, mamy tak dużo możliwości, iż czasami trudno coś zakupić. Niekiedy idealna będzie fototapeta, a może zdarzyć się i tak, że najlepszym rozwiązaniem okaże się położenie na ścianie płytek udających cegły.

imitacja cegły na ścianę

Autor: Schüco
Źródło: Schüco
imitacja cegły na ścianę

Autor: John M
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli nie zamieszkujemy w domu, gdzie ściany zbudowane są z klasycznej cegły, a jesteśmy ogromnymi pasjonatami właśnie tego materiału budowlanego, to nic straconego. Obecnie niesłychanie powszechna jest imitacja cegły na ścianę. Tak naprawdę są to płytki, np. z klinkieru, mniej więcej o jedną drugą cieńsze niż tradycyjna cegła i znacznie tańsze. W dodatku ta ozdoba jest niepodatna na brud oraz wodę. Więc jeśli przypadła nam do gustu taka imitacja cegły na ścianę, to możemy mieć gwarancję, że nie będzie jakiegokolwiek problemu z jej myciem. Niezaprzeczalną zaletą takiego rozwiązania jest też cena – jeślibyśmy pragnęli posiadać w pokoju autentyczną ścianę z klasycznej cegły, musielibyśmy zainwestować dużo pieniędzy. W wypadku imitacji oszczędzamy pieniądze, a efekt estetyczny jest właściwie taki sam.
Trzeba napisać, że jeśli interesuje nas imitacja cegły na ścianę, to możemy także zakupić fototapetę, która będzie po prostu zdjęciem ściany z cegły. Jest to wyjście zdecydowanie najmniej kosztowne i może być dobre, jeśli nie do końca jesteśmy pewni, czy rezultat przypadnie nam do gustu. Tapetę da się przecież zdjąć. Płytki udające cegłę mogą być też z gipsu – wykorzystałem imitację cegły instone na ścianę. Będą one prezentować się pięknie zarówno w klasycznych pokojach, jak i w nowocześnie udekorowanych domach. Na rynku znajduje się dużo różnych wzorów, zatem bez problemu wybierzemy coś dla siebie.

Opublikowane w tym tekście treści są naprawdę warte uwagi, ale kliknij także ten użyteczny link (https://www.eogniwa.pl/pl/p/Lancuch-klasa-8-EN-818-2/175) – on z pewnością również Cię zainteresuje.

Da się je w dowolny sposób łączyć oraz eksperymentować z kolorami, a ograniczeniem jest wyłącznie nasza fantazja. Jeżeli zatem pragniemy stworzyć wyjątkową atmosferę w mieszkaniu, imitacja cegły na ścianę jest znakomitym rozwiązaniem.

Aby odnaleźć inspiracje najlepiej zajrzeć do sieci albo udać się do designera, który zobaczy nasz dom i zaproponuje najodpowiedniejsze ozdoby. Instalacja takich płytek jest sprawą wyjątkowo łatwą, a jeśli obecny wystrój nam spowszednieje, z łatwością zastąpimy go czymś nowym.
Posted in Bez kategorii