W jaki sposób nabyć nowiuteńkie mieszkanko?

Nabywając nowiuteńkie mieszkanie w sfinalizowanej inwestycji czy też na rynku wtórnym, mało ryzykujesz. Jednak, jeżeli zamierzasz powierzyć środki deweloperowi, uważaj.
Szczęściem nie musisz nabywać już przysłowiowego „kotka w worku”, bo od jakiegoś czasu obowiązuje ustawa o ochronie praw nabywców lokalu mieszkalnego zwana deweloperską.

fundamenty

Autor: Wajnert
Źródło: http://www.wajnert.pl
Prospekt informacyjny to z pewnością pierwsza rzecz, jaką powinieneś się zainteresować. Pamiętaj, że nie jest to folder reklamowy z obietnicami, z jakich deweloper mógłby się wycofać. Wszelkie spisane w prospekcie informacje tyczące się owej firmy jak też jej inwestycji będą wiążące dla niej.
domy na sprzedaż pisarzowice

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż prospekt jest dość skomplikowany, to należy go szczegółowo przeanalizować. Dowiesz się przykładowo, czy deweloper jakieś inwestycje uskutecznił, czy też jest nowicjuszem.

Na niniejszej stronie jest sporo praktycznych wiadomości, ale koniecznie sprawdź także inne szczegóły tu. One również są bez dwóch zdań godne uwagi.

W prospekcie firma oznajmia, czy jest posiadaczem działki, czy nie jest ona obarczona hipoteką itd. Uwaga! Jeśli chodzi o domy na sprzedaż Pisarzowice, koniecznie zwróć uwagę, czy w prospekcie informacyjnym dewelopera i w umowie z deweloperem jest wiadomość o tym, czy bank, jaki kredytuje go, wyraził zgodę na bezobciążeniowe wyodrębnienie poszczególnych lokali. Jeżeli tak, to znaczyłoby, że w przypadku bankructwa przedsiębiorstwa apartamenty nie będą obciążone hipoteką banku. Innymi słowy, twe prawa będą całkowicie ochraniane.

A jeśli w księdze wieczystej działki, na której powstaje inwestycja, wpisana jest już hipoteka banku, natomiast ów nie wyrażał zgody na bezobciążeniowe odgraniczenie lokali? Wtenczas to on zaspokojony będzie jako pierwszy.

Jeżeli podoba Ci się materiał, który w tym momencie przeglądasz, to na pewno zafascynuje Cię też ten tekst (https://www.eogniwa.pl/pl/p/Zawiesie-pasowe-2T-/57). On również prezentuje podobny temat.

Ryzykujesz zatem, że utracisz lokal mieszkalny.