W wielu sektorach przemysłu używa się codziennie łańcuchy oraz haki do dźwigania lub przesuwania przeróżnych kontenerów

Łańcuchy, haki, zawieszki i sporo innych rzeczy to ekwipunek, który jest niezbędny na każdej budowie oraz w każdym tartaku w znacznej ilości.

blacha

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
hala produkcyjna

Źródło: pixabay
Każdy, kto był zatrudniony na jakiejś budowie lub w stoczni czy na kopalni, jest świadom tego, jak ciężkie panują warunki w tego rodzaju miejscu. Poza tym praca nie zawsze jest bezpieczna.

Jeżeli oferta firmy jest dla Ciebie ważna, to przejrzyj asortyment, który Ci oferuje. Zapewne jest tym, czego już długo poszukujesz.

Sprzęt, który jest stosowany, jest niejednokrotnie po stokroć cięższy od człowieka, który nim steruje czy który obok niego przechodzi. Przez to tak istotne są sprawy respektowania zasad BHP i to, by stosowany sprzęt był najwyższej jakości. Na przykład weźmy taki hak do łańcucha. Niby nic wielkiego: nieduży oraz stosunkowo niepozorny przedmiot. Jednakże od niego dużo zależy. To dzięki niemu żuraw może podnieść na łańcuchu wielki i nielekki ładunek. Najbardziej znanym hakiem wydaje się być tak zwany hak widełkowy. Dzięki końcówce, która bardzo przypomina widełki, można hak od razu przypiąć do łańcucha i nie są w takim wypadku wymagane żadne dodatkowe złączki. Hak powinien być zrobiony z bardzo mocnego materiału, przykładowo ze stali. Bierze się to z tego, że nie może on przecież poddawać się odkształceniom ani przetarciom. Jeżeli popatrzymy na parametry haków, to te małe (około 6 mm) mogą podnieść ciężar ponad 1 tony.

Te największe dostępne w sprzedaży (około 22 mm) mogą podnieść ciężar około 15 ton. To ciężar niepojęty dla przeciętnego obywatela. Z tego powodu tego typu haki muszą być tak mocne.