Zobacz, co robić, gdy zbliża się silna burza?

Ostatnio w klimacie widzimy różnego rodzaju zaburzenia. Nadzwyczaj groźne stają się gwałtowne wichury. Warto wiedzieć jak się osłonić, aby zwiększyć swoje ubezpieczenie.
Najlepszą opcją podczas wichury jest nie wychodzenie z mieszkania, a jeśli akurat znajdujesz się w nie swoim domu zostań tam aż nawałnica nie minie lub jeśli idziesz na ulicy postaraj się wejść do pierwszego biura.

obiekt

Autor: Marmorin Studio Design
Źródło: Marmorin Studio Design
Gdy zbliża się silny huragan znajdź w mieszkaniu awaryjne światło, ponieważ może zabraknąć gazu, a także miej w zapasie żywność i płyny.
świeżo wylane fundamenty

Autor: UnderhillHouse
Źródło: http://www.flickr.com
zapamiętaj, aby podczas silnego wiatru i nawałnicy zabrać z balkonu i z parapetów doniczki i pozostałe przedmioty, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla przechodzących, zaś z trawnika zabierz lekkie przedmioty, jakie mogą polecieć oraz trampoliny i namioty.

Kliknij tutaj, aby przekonać się, co podobny serwis udostępnił (https://www.novatik.pl/dachowka-plaska) na taki temat. To na pewno także Cię zaciekawi.

Okna domu również muszą być zabezpieczone przed możliwym wyrwaniem.

budynek - perspektywa

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadaj też dostęp do gazet i uruchomione radio, najlepiej na baterie, żeby nasłuchiwać komunikatów. Może bowiem nastąpić przymus ucieczki, wtedy musisz ewakuować, najlepiej na najniższą kondygnacje domu, do piwnicy albo pod ścianę, unikaj przebywania przy szybie. A kiedy przemieszczasz się autem, nie zostawaj pod słupami, ale i na pustej przestrzeni.

Wytrwale podczas zagrożenia staraj się zachować spokój i zauważaj innych, możliwe, że ktoś w pobliżu ciebie oczekuje twojej pomocy?
Nawałnice, czy tajfuny przychodzą rzadko, aczkolwiek lepiej zawczasu sprawdzić jak działać, aby być zabezpieczonym.