Masz duży balkon albo ogród i nie wiesz, jak go zagospodarować? Oto kilka ciekawych porad na zimę!

Posiadanie dużego balkonu to niewątpliwie marzenie chyba każdego z nas – zwykle wyobrażamy sobie że jeśli już będziemy taki balkon mieli, wówczas przepięknie go urządzimy. Niejednokrotnie jednak nasze wyobrażenia nie przystają do rzeczywistości, a takie ogromne balkony pozostają niezagospodarowane.

Podobnie sprawa się ma z ogrodami – bez wątpliwości fajnie jest mieć wielki ogród jednakże niejednokrotnie okazuje się, że bez pomocy architekta zieleni nie potrafimy niczego w nim zrobić.

widok z balkonu

Źródło: flickr.com

Jakie mamy pomysły na zaaranżowanie ogrodu czy balkonu? Na pewno latem powinniśmy posadzić tam wiele kwiatów, które dodadzą uroku nawet najmocniej opuszczonym miejscom. Jeżeli nie czujesz w sobie żyłki ogrodnictwa, wtedy przez zakupem kwiatków dokładnie zapoznaj się z ich opisem – są takie gatunki kwiatków, które nie wymagają zbyt wiele uwagi – one z pewnością sprawdzą się świetnie w takich wypadkach.

Z kolei dobrym pomysłem na zimę mogą być dla przykładu oranżerie – dowiedz się więcej. Można je zrobić również na niedużych przestrzeniach i obecnie sporo mieszkańców bloków decyduje się na tego rodzaju rozwiązanie.

Czy poszukujesz obecnie czegoś ciekawego? Jeśli tak, to zerknij na stronę (www.iltex.pl/oferta/), która niewątpliwie wyda się Tobie ekscytująca. Odnosi się ona do pokrewnej problematyki.

Zabudowanie nawet większego balkonu nie jest ogromnym kosztem, a dzięki temu będziesz mógł radować się widokiem przepięknych kwiatów praktycznie przez cały rok. Oranżerie to zdecydowanie doskonały pomysł dla wszystkich tych, którym zimą brakuje zieleni.

ogród

Autor: Berlt Watkin
Źródło: https://www.flickr.com

Innym fajnym sposobem na zapewnienie sobie odpowiedniej dawki zieleni przez cały czas są ogrody zimowe drewniane. Takie konstrukcje wymagają już większej przestrzeni, dlatego raczej nie da się ich wybudować na balkonie, ale będą świetnym rozwiązaniem na wykorzystanie miejsca w przydomowym ogrodzie.

Co ważne, ogrody zimowe drewniane są obecnie budowane w taki sposób, że są niemal w pełni ekologiczne. Będziesz zatem nie tylko miał dostęp do fantastycznej zieleni przez cały czas, ale również będzie towarzyszyć Ci świadomość, że dbasz o ekologię – czy można sobie zażyczyć coś więcej?

Zarówno oranżeria jak i tego typu ogród to z pewnością pomysł dla każdego miłośnika zieleni – klik klik. Jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie takiego rozwiązania w swoim domu, wówczas będziesz mógł cieszyć się kwiatami nie tylko w lecie, ale również przez cały czas – i to nie tylko kwiatami klasycznie polskimi, ale także takimi bardziej egzotycznymi!