Czasami bywa tak, że wiekowe domy po jakimś czasie wymagają nowego dachu

Duży remont przykładowo stuletniego domu raczej nie dziwi. Nawet jeżeli był dobrze postawiony, to i tak powinniśmy go odnowić.
Z reguły stare dachy były zakładane według dawnych założeń.

Wybór

Autor: Pavel P.
Źródło: http://www.flickr.com
Na belkach układano dachówki. Oczywiście dzisiaj również można porwać się na ten typ dachu. Będzie on oczywiście kosztował więcej. Jednakże niektórzy chcą pokryć ekstra koszty, żeby wiekowy budynek nie stracił dawnego czaru. Na niektórych tego rodzaju decyzję wymusza konserwator zabytków, jeżeli nasz wiekowy budynek (albo całe osiedle) został wpisany na listę chronionych domów. Jednak większość ludzi decyduje się w obecnych czasach chociażby na blachodachówkę. Prezentuje się ona ładnie, a jest o wiele tańsza niż dachówka. Na dodatek jest lekka i dzięki temu więźba nie musi być aż tak mocna. Wymiana dachu nie bywa ani prostą, ani szybką sprawą. Z tego powodu nikt nie decyduje się na to, aby robić to samemu. Musimy wziąć fachowców, którzy wymieniają dachy na co dzień i najnormalniej w świecie znają się na tej robocie. Oni także mają różnego typu znajomości i są w stanie dostać dobre drewno albo dachówki w niższej cenie. Przy podpisywaniu umowy powinniśmy zwrócić uwagę na to, żeby podana była tam data zakończenia prac i gwarancja na wykonanie.

Jeżeli cokolwiek będzie nie tak, przykładowo dach wiązary dachowe zacznie przeciekać, to EKIPA musi mieć obowiązek bezzwłocznie zreperować szkody. I to na swój koszt. O porządnych specjalistów należy pytać wśród bliskich.