Kiedy należy rozpocząć noworoczne porządki

Kiedy nastaje wiosna przychodzą nam na myśl różne zmiany, które chcielibyśmy wcielić w życie. Tak samo, jak w Nowy Rok, kiedy to snujemy plany, tak z początkiem ciepłej pory roku życzymy sobie, by nasze życie zmieniło się na lepsze. Skąd to się bierze? Mówiąc najprościej z nas samych i pewnego porządku, nad którym chcemy mieć pieczę. Lubimy zatrzymać sięna chwilę, postanowić, że od tej pory będzie inaczej, będzie z pewnością lepiej albo chociażby tak samo, byle nie gorzej.

porządki

Autor: Vileda
Źródło: Vileda
W Sylwestra , prawdę powiedziawszy, napoje wyskokowe i ogólnie huczna zabawa mogą efektywnie zagłuszyć nasz tok myślenia, to znaczy, możemysnuć plany, które nijak mają się do rzeczywistości.

Opublikowany artykuł Ci się spodobał? Więc odwiedź serwis www (https://oknar-internorm.pl/dlaczego-warto/innowacje/i-tec-insulation), który posiada zbliżone dane na przedstawiany wątek – one także będą wciągające.

Bawimy się, radujemy i raczymy drinkami, a następnie następnego dnia się budzimy i staramy się wdrożyć swój nowy plan w życie. Niektórym, wytrwałym się udaje, większości natomiast nie.

Z wiosną jest trochę inaczej. Przebudzamy się z zimowego letargu, aura za oknem napawa optymizmem, dostajemy dodatkowy bodźców, żeby pokonać własne problemy i czyhające na nas przeszkody. Jesteśmy mocniej naładowani energią, szczególnie, że zima była długa i zimna i wszelkie nasze chęci do działania studziła ta nieprzystępna aura. Nie dało się nawet pomyśleć o czymś lepszym, bo gdy patrzyliśmy za okno, to wiadomo, szara papka, śnieg, jak roztopy, to niestety błoto, kałuże, brud, jak sroga zima to zwały zalegającego śniegu i nieustająca fala ściskających mrozów…

sprzątanie

Źródło: sxc.hu

No ale jest w końcu wiosna, także piszemy punkt po punkcie, co chcemy osiągnąć jeśli wykonamy nas plan w stu procentach. Ale najpierw wiosenne porządki, w ruch idą kije do mopa, myjemy podłogi, wycieramy kurze, chwytamy gąbki do sprzątania i atakujemy swoja higieniczną misją łazienkę, pamiętajmy o miotle do sprzątania, która używana jest cały rok, ale teraz tym bardziej robi to co chcemy. Ogólnie te wszystkie wiaderka są stałym ruchu.

Ale to tylko wstęp, mamy rzecz jasna postanowienia, będziemy ćwiczyć, ogólnie więcej się ruszać, jeśli wakacje to bez dwóch zdań za granicą, a nie jak zwykle nad naszym morzem. I tak, wreszcie pójdziemyna kurs językowy i poduczymy się angielskiego… wiara we własne siły i silne postanowienia robią dużo dobrego, a więc powodzenia!