Czy płyty HIPS mogą być wykorzystywane do tworzenia zabawek i jakie meble się z nich produkuje?

W reklamie duże zastosowanie mają płyty z polistyrenu wysokoudarowego. Jest to modyfikacja polistyrenu, jaka powstaje poprzez dodanie kuczuku butadienowego. Ponieważ polistyren ma wyjątkowe cechy, wykorzystywany jest w przemyśle i w branży reklamowej do wyrobu kasetonów podświetlanych czy stojaków.

Płyta HIPS jest bardzo lekka i charakteryzuje się niezwykle dobrymi cechami termicznymi.

Omawiana porada okazała się dla Ciebie praktyczna? W takiej sytuacji poznaj dodatkowo inne podobne artykuły i zobacz więcej wskazówek tutaj (http://homeplaner.pl/homestart/).

Ma olbrzymią wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Płyta nie żąda wstępnego osuszania i z wielką prostotą można by poddawać ją termoformowaniu. Płyty tego typu można spawać, giąć na gorąco i poddawać wszelkim obróbkom wiórowym takim jak cięcie czy też frezowanie. Niezwykle często płyt używa się w drukarstwie. Mogą służyć jako podkład pod druk laserowy. Sam materiał HIPS stosuje się do produkcji sprzętu biurowego. Do kupienia są płyty błyszczące i matowe. Wykorzystywane są w każdym miejscu tam, gdzie są potrzebne wysokiej klasy trwałe rozwiązania. W branży spożywczej stosowane są te płyty do tworzenia palet na wyroby spożywcze. W przemyśle meblarskim wytwarza się z nich meble do obiektów szpitalnych, salonów fryzjerskich czy też np. wkłady do szuflad w meblach biurowych.

przykładowe wnętrze domu

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
materiały
Zaleca się magazynowanie płyt w pomieszczeniach zamkniętych, jakie chronić będą płyty przed promieniowaniem UV. Płyty HIPS wykazują małą absorpcję wilgotności, zatem trzeba przechowywać je w temperaturze pokojowej do +20 stopni i wilgotności 30 procent.

Płyty tego typu składować trzeba na płaskiej powierzchni magazynowej, ponieważ nierówne powierzchnie mogą doprowadzić do odkształcenia przechowywanych płyt. Palety z takimi płytami powinny być zabezpieczone szczelnie folią, jaka uchroni płyty przed pyłem. Także taka folia zabezpiecza skutecznie płyty przed ich zawilgoceniem.