Dobrze zaprojektowane miejsce pracy jest bardzo istotne dla naszego zdrowia

Wszyscy, którzy siedzą przed komputerem, są świadomi tego, że dobrze zagospodarowane stanowisko pracy składa się zazwyczaj z krzesła.
Siedzenie osiem godzin przed ekranem komputera bywa trudną próbą dla naszych pleców.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan
płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie nasz organizm nie był stworzony do tego typu pozycji. Zatem tendencja do wprowadzania siedzącego trybu życia z reguły odbija się na ludziach negatywnie. Po krótkim czasie zaczynają odczuwać problemy z kręgosłupem oraz nawiedzają migreny. Jest to spowodowane tym, że mają nieprzystosowane miejsce pracy. W pracy z laptopem ważne jest krzesło. Powinno być ono perfekcyjnie dobrane do naszego wzrostu. Powinno mieć też odpowiednio wysoko ustawiony zagłówek. Jest to o tyle istotne, że wówczas niekiedy będziemy mogli oprzeć o niego głowę. Tym samym damy zrelaksować się naszemu karkowi oraz szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło powinno być także właściwie wyprofilowane w okolicy krzyżowej. I rzecz jasna musi posiadać podłokietniki. Bez tego trudno nazwać je odpowiednim do stanowiska pracy. Powinno również mieć silikonowe kółka. Muszą się lekko kręcić. Krzesło nie może ciężkawo odjechać od biurka. Z tego powodu w wielu korporacjach zazwyczaj widzimy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy komputerze każdy powinien sięgać piętami do ziemi.

Jeżeli jesteśmy niskiego wzrostu i nogi nam wiszą, to trzeba zamówić podnóżek.

Zostawiam tu mój link do następnej witryny. Mam nadzieję, że zechcesz przejrzeć ostatnie posty, jeśli zaintrygowały Cię te znajdujące się na tej stronie.

Będzie to wtedy idealny zestaw do krzesła. Dzięki temu będziemy w stanie bez problemów pracować, a bóle kręgosłupa nie będą nam już dokuczać.