W jaki sposób prawidłowo zamontować drzwi montowane wewnątrz?

Nawet najładniejsze panele położone na podłodze nigdy nie będą wyglądały doskonale, jeśli nie będą skończone listwami przypodłogowymi. Bardzo analogicznie ta sprawa przedstawia się w przypadku drzwi.

klientów

Autor: Indeco
Źródło: Indeco
listwy wykończeniowe do drzwi

Źródło: sxc.hu

Nawet najładniejsze drzwi nie będą poprawnie się przedstawiały, jeżeli nie będą wykorzystane listwy wykończeniowe do drzwi. Niestety, tak jak w wielu innych wypadkach, o wyniku końcowym decydują szczegóły. Fundamentalne części drzwi to futryna i skrzydło drzwiowe. Zatem pierwszym krokiem do zamknięcia konkretnego pomieszczenia jest osadzenie ościeżnicy. Można ją zainstalować w takiej sytuacji, gdy ściany oraz podłogi są już dokończone. Do wyboru mamy ościeżnice stałe oraz ościeżnice nastawiane, przy czym sposób montażu jest relatywnie podobny. Najpierw trzeba zamieścić zawiasy, a w następnej kolejności przystąpić do złożenia wszystkich belek futryny. Tutaj należy zwrócić specjalną uwagę na zachowanie kątów prostych pomiędzy belkami i na zamontowanie listwy progowej, która znacznie ułatwi instalację.
Naturalnie, dla posiadania porządku tylko należy wspomnieć, że rozstaw więźb bocznych musi być jednakowy na całej ich długości.

Może któryś komentarz z www (https://klimatop.pl/klimatyzatory-lg,262.html) Cię dotknął? Masz ochotę na to zareagować? Namawiamy Cię do tego z zaangażowaniem. Czekamy na Ciebie!

Przy montowaniu listwy wykończeniowej do drzwi należy niezwykle starannie ustawić oraz przetestować poziom belki wierzchniej i piony belek bocznych. Kolejnym etapem jest unieruchomienie ościeżnicy i usytuowanie w pojedynczych narożnikach tzw. klinów drewnianych, dzięki którym uda się poprawić umiejscowienie ościeżnicy. Usytuowanie kołków rozporowych i dokręcenie śrub pozwoli na założenie skrzydła drzwiowego oraz na zbadanie zgodności osadzenia futryny.

Jeśli wszystko jest poprawnie, trzeba zdjąć skrzydło drzwi, i włożyć rozpórki i wypełnić pianką montażową ubytki pomiędzy murem a futryną. Dopiero po całkowitym wyschnięciu i utwardzeniu się pianki trzeba usunąć kliny, rozpórki i progowe lamówki montażowe.