Tynki pomału przestają być jedynym wyjściem przy wykonywaniu elewacji domu

Przez lata ocieplony i otynkowany budynek był oznaką bogactwa. Dziś spektrum zakupu materiału zauważalnie się powiększyło.
Dziś da się wybierać różne metody wykończenia budynku z zewnątrz.

zakład

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com

Nawet tynk, który przez długi czas był zazwyczaj jedyną opcją, zmienia się i ma wiele podkategorii. Może być na przykład silikonowy albo krzemianowe. Pierwszy bywa polecany dla budynków, które mogą się szybko brudzić (choćby takie, które znajdują się przy często uczęszczanych ulicach), ponieważ dzięki właściwościom hybrydowym nie wchłania wody i tym samym uniemożliwia przyklejanie się zanieczyszczeń. Te drugie z kolei są odporne na grzyby oraz porosty. Trzeba też zastanowić się ile warstw tynku położyć. Bywają przecież tynki cienko- oraz grubowarstwowe. W naszym kraju o wiele częściej nakładane bywają tynki kilkuwarstwowe. Jednakże tego typu elewacje nie są naszą jedyną możliwością. Coraz częściej można także wyłożyć zewnętrzne ściany cegłą dekoracyjną, kamieniem czy drewnem. Istnieją też odpowiednio wytwarzane płytki elewacyjne, które nie odpadają oraz fantastycznie wytrzymują wszelkie działania atmosferyczne przy wysokich oraz niskich temperaturach. Płytki te nazywane są klinkierem. Należy zapamiętać to słowo, gdyż może nam się przydać.

Zapewniamy Ci bezpłatny dostęp (https://prefeko.com.pl/produkt/stopien-u327-mss-short-protection-stal-konstrukcyjna-3/) do nowych niebywale atrakcyjnych wiadomości, które umieściliśmy na oddzielnej witrynie. Wystarczy jedynie kliknąć w podany link.

To, który materiał wybierzemy, w znacznej mierze zależy od naszego gustu.

Dzisiaj przecież wszystkie te metody sprawdzają się nawet w trudnych warunkach. Drewno oraz kamień należą do najbardziej eleganckich i też najdroższych sposobów wykończenia domu. Trzeba zatem przed podjęciem decyzji zrobić kosztorys.