Nieruchomości w Gdańsku

W kraju od początku roku widać zjazd w dół kosztów nieruchomości. Stolicy Pomorza ta tendencja spadkowa nie ominęła. Przeciętnie za metr kwadratowy lokum zapłacimy teraz 6000, to sporo taniej niż rok temu o zbliżonej porze. W kwestii willi jest nawet lepsza sytuacja dla planujących zakup. Tu ceny za metr spadły aż o 500 złotych. Obecnie trzeba zapłacić przeciętnie 4600 za metr kwadratowy. Czyli tam samo jeżeli chodzi o domy, jak i mieszkania Gdańsk wykazuje ogólnokrajową tendencję.

Gdańsk

Autor: MrSco

Niezbędne dane cenowe już przedstawiłem. Teraz rodzi się dylemat – gdzie żyć w Gdańsku? To niezwykle istotny wybór na wiele lat, dlatego nie wolno niczego robić nierozważnie.

Proponuję wziąć kartkę i wypisać swoje preferencje, a następnie zestawić je z dostępnymi propozycjami. Obejrzysz je naturalnie w Internecie, po wpisaniu takich fraz, jak chociażby „mieszkania w mieście Gdańsk”. Oceń drobiazgowo swoje położenie – jak wiele ludzi ma twoja rodzina, czy masz potomków. To bardzo ważne, by maluchom zapewnić dobre warunki na rozwój. Powinny mieć dostęp do niezłych szkół, miejsc rekreacyjnych i przyrody. Jeśli jesteś emerytem, bez wątpienia docenisz zaciszne peryferie Gdańska.

Dla ludzi młodych, układających sobie życie, polecam mieszkanie w ścisłym centrum stolicy Pomorza. Taka okolica daje dostęp do różnorakich parków, kin, muzeów oraz niezły dojazd do miejsc zatrudnienia. Powab podbija mocno mnogość zabytków Starego Miasta. Nie bez znaczenia jest też komfortowy transport na dobrą plażę.

Ciekawą propozycją, która jednoczy zarazem komfortową komunikacją z centrum, jak i zieleń, jest osiedle Maćkowy. To naprawdę przyjazny i sielski region miasta, świetny dla ludzi ceniących sobie ucieczkę od hałasu. Potężnym plusem osiedla są koszty. Cztery kąty tam spotkasz już od 4 tysięcy za metr kwadratowy, dużo taniej, niż w sercu miasta. Deweloper (zobacz też mieszkania rumia rynek pierwotny) (sprawdź dewelopera)posiada w ofercie tam nowoczesne nieruchomości jedno i wielorodzinne.