O jakich kwestiach wiedzieć wybierając klimatyzator? Co jest najbardziej istotne? W jaki sposób jesteśmy w stanie je podzielić?

Faktem jest, że jeszcze niedawno klimatyzatory oceniane były jako luksus. Spotykane były w niewielu domach, kojarzyły się z czymś dość drogim, na co stać wyłącznie osoby, które mają spore dochody.

Hala magazynowa z regałami

Źródło: www.foter.com
płótno - budynek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj jak wiemy inaczej to się prezentuje, bo coraz więcej osób może się na to zdecydować. Szczególnie że klimat ulega zmianie, mamy coraz dłuższe, bardziej upalne lata, więc tak klimatyzatory to doskonałe rozwiązanie do każdego domu.
klimatyzatory

Autor: Ron Frazier
Źródło: http://www.flickr.com
Klimatyzatory mogą być różnego rodzaju: przenośne lub mocowane na stałe, ale też jednoczęściowe, czyli monoblokowe albo składające się z dwóch części – typu split. To oczywiście nie wszystko, ponieważ są też systemy do obsługi wielu pomieszczeń, które składają się z paru jednostek złączonych w jeden układ.
Określa się je jako klimatyzacja multisplit. Co konieczne, klimatyzatory sprawdzają się nie tylko w najbardziej gorące dni, bo mogą także ogrzewać powietrze, tak więc przydatne są także w okresie chłodniejszym.

Jeżeli ciekawią Cię prezentowane w tym materiale tematy i chcesz zobaczyć większą ilość wiadomości na taki temat – wejdź tu (www.heliodon.pl/)!

W tańszych typach odpowiada za to nagrzewnica, w droższych wszystko jets zaprojektowane w nowszej technologii, więc sprzęt pobiera mniejszą ilość energii elektrycznej. Mimo że klimatyzacja jest w stanie ogrzewać, to bez wątpienia najistotniejszym parametrem jest to, żeby właściwie schładzała powietrze. Najważniejsze więc, ażeby miało właściwą moc chłodniczą.

Żeby wybrać taki klimatyzator warto wziąć pod uwagę wiele czynników, tj. zysk ciepła od nasłonecznienia czy od urządzeń, które działają w pomieszczeniu, a także sprawdzić, jakie jest przenikanie ciepła przez strop i ściany. Jest to naprawdę istotne, więc przed kupnem klimatyzatora musimy to dokładnie sprawdzić.