Kominek na gaz ziemny masz prawo postawić w swoim mieszkaniu

Czy chciałbyś mieć w swoim mieszkaniu kominek, lecz mieszkasz w bloku, stąd lękasz się złej reakcji twoich sąsiadów? Pewnie na postawienie kominka nie pozwala ci to, że jedynie wynajmujesz mieszkanie, stąd nie możesz go swobodnie modyfikować.

dom jednorodzinny

Autor: MTM STYL
Źródło: MTM STYL
Znamy jednakże pewny sposób.
budynek - krajobraz

Autor: vLe6fSsAbEjrQad9jF3q vLe6fSsAbEjrQad9jF3q
Źródło: http://www.flickr.com

Czy dowiedziałeś się już o kominkach na gaz? Ich działanie jest podobne do działania palników w kuchenkach. Jako, iż wynajmujesz mieszkanie w bloku, to zapewne jest ono ocieplane przez spółdzielnię, ale czy jest coś piękniejszego od melancholijnego wieczoru spędzonym na bujanym krześle przed kominkiem? Kategorycznie nie. Kominki gazowe istnieją już od parunastu lat, lecz dopiero teraz zyskują na popularności.

W opisywanym na tej stronie wpisie są fascynujące wątki, jednak zobacz także, co jest w najnowszej treści. Bez ociągania zwyczajnie go kliknij!

Ich największą zaletą jest to, że nie produkują niemalże w ogóle dymu, jaki towarzyszy rozpalaniu drewna, z tego powodu że kominki gazowe opalane są metanem, jaki spala się całkowicie. Co więcej zaletą jest to, że możemy zmieniać rozmiar płomienia w czasie rzeczywistym, lub w w jednym momencie całkowicie zgasić płomień. Ponieważ kominek gazowy emituje sporo ciepła wybór szyby do kominka, jeśli składamy go własnoręcznie, jest bardzo ważny. Szyba powinna być na tyle gruba, by izolowała całe generowane ciepło. Stąd najczęściej drzwiczki do kominka mają dwie szyby, natomiast między nimi jest próżnia, jaka jest najskuteczniejszym izolatorem. Obudowa również się rozgrzewa, szczególnie w trakcie długiej pracy kominka, ale najmocniej na mocne rozgrzanie narażona jest dno kominka. Podstawa pod kominek powinna być wysoka i wyprodukowana z materiału, który nie przenosi dobrze ciepła.

Najczęściej podstawa jest metalowa i pokryta specjalną farbą, która nie nagrzewa się.
Jak widać postawienie kominka gazowego w mieszkaniu jest kompletnie bezpieczne, gdyż nie generuje on dymu oraz jest bardziej ekonomiczny od pozostałych kominków.