Nowoczesne fasady na starych gmachach

Metropolia Dolnego Śląska, Wrocław, jest miastem wiekowym, z niezwykle długą tradycją. Na przestrzeni wieków wzniesiono w nim mnóstwo arcydzieł architektonicznych, praktycznie z każdego nurtu.

Lecz prawdziwy bum budowlany miał miejsce dopiero po wojnie, kiedy to miasto było masowo zajmowane przez Polaków ze wschodu. Obecnie te budynki, wzniesione przed laty, wymagają renowacji.
Apartamentowiec

Autor: Sinah Sp. z o.o.
Źródło: Sinah Sp. z o.o.
Nowy Dremel TRIO to kompaktowe, lekkie i wydajne narzędzie.

Autor: Bosch
Źródło: Bosch
Poszczególna dziedzina życia rozwinęła się na przestrzeni dekad, także architektura. Nastały interesujące rozwiązania, służące poprawie jakości gmachu, takie jak elewacje wentylowane Wrocław używa ich bardzo intensywnie. Materiał ów jest zupełnie innowacyjny. Przymocowanie takich płyt do fasady kamienicy, zapewni doskonałe uszczelnienie a także ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Ich unikalna konstrukcja pozwala ścianom budowli oddychać, co niweluje występowanie pleśni w szczelinach. Takie fasady Wrocław używa jedynie w przypadku budynków nie znajdujących się w spisie zabytków – więcej bonusów.
Kolor

Autor: thisisbossi
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak jak ocieplić zabytkową kamienicę, jeśli nie są możliwe elewacje wentylowane Wrocław posiada na swym terenie pełno budynków, które zostały wzniesione jeszcze w XIX stuleciu (mój link). Mimo iż są zjawiskowe, to często bardzo nieszczelne, zatem nieekonomiczne w trakcie mrozów. Niestety, zupełnie niezmienione powinny być ich fasady Wrocław w końcu szczyci się dawną architekturą. Zatem w owej sytuacji, trzeba przeprowadzić ocieplenie mieszkań od środka. W sklepach dostępne są liczne pianki, które skutecznie uszczelnią nasze wnętrze, znacząco zmniejszając koszty ocieplenia zimą.
Każdy z nas chciałby trochę zaoszczędzić na opale, również z pobudek środowiskowych.

Toteż, spore miasta, takie jak Wrocław, często inwestują w modernistyczne technologie, pomagające ocieplić nasze wnętrza.

Jeśli propozycja firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj asortyment (www.pomnikiwroclaw.pl/), który Ci sugeruje. Na pewno jest tym, czego już długo szukasz.

W sytuacji nowszych budynków, izoluje się ich elewację. Jednak zabytkowe budynki nie mogą mieć naruszonych fasad, dlatego stosuje się izolację od środka.