Jakiego rodzaju zyski płyną z zastosowania technologii piankowania poddasza?

Panujący w naszym kraju mikroklimat należy do bardzo zróżnicowanych, w okresie zimowym oddychamy nawet powietrzem arktycznym. Niestety pomimo tego niefachowo wykonana izolacja cieplna mogłaby podwyższyć wysokość rachunków za ogrzewanie aż o ok.

30%. Na szczęście można by ulepszyć ten stan rzeczy przez np.

Jeśli ta kwestia Cię interesuje, to masz możliwość zdobyć podobne dane na przedstawiane zagadnienie. Po to odwiedź sensowny serwis www.

ocieplenie poddasza.

jadalnia

Autor: daveynin
Źródło: http://www.flickr.com
Ogólnie jest wiadome, że to właśnie tamtędy wydostaje się maksymalna ilość ciepłego powietrza. Na szczęście piankowanie dachu to popularna oraz przetestowana technika, która przynosi gwarancję zachowania stabilności energetycznej aż na kilka dziesiątków lat. Taki rodzaj docieplenia dachu wykonuje się wykorzystując technikę natryskową. Jest to znakomita oraz bardzo uniwersalna technika, gdyż w okresie zimowym zatrzymuje ciepło w domu, natomiast w okresie letnim wspomniana izolacja nie pozwala na ulatnianie się chłodnego powietrza na zewnątrz budynku. Ponadto efektem piankowania jest wyciszenie budynku i bardzo duży komfort używania budynku, w którym ją wykorzystano.
Największą różnicą między piankowaniem, a wykorzystaniem przykładowo wełny czy waty jest niedostępna w przypadku innych technologii szczelność. Ponadto tak współczynnik przewodnictwa cieplnego, jak i czas montowania tego rodzaju technologii przemawiają na korzyść piankowania. Posiadający doświadczenie robotnicy mogą wykonać w ciągu dnia docieplenie na powierzchni nawet 5 razy większej, niż w przypadku odmiennej techniki.

Dodatkowym atutem jest fakt, że piankowanie jest zupełnie bezpieczne dla zdrowia zarówno PRacowników, jak i użytkowników budynku. Pianka jest surowcem niepalnym, a koszt takiego docieplenia zwróci się niezwykle szybko.