Na jakie rzeczy powinno się zwracać swoją uwagę podczas budowania i urządzania swojego domu

Budowa domu to dość długi i wymagający odpowiedniego zaplanowania proces. W jej trakcie należy podjąć sporo ważnych decyzji, od których niekiedy będzie zależeć późniejsze jego użytkowanie. O wielu istotnych sprawach warto zastanowić się w trakcje budowlanych prac, bo późniejsze modyfikacje mogą być kosztowne i również bardzo kłopotliwe.

profesjonalne murowanie ścian

Autor: Martin Pettitt
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo korzystniej jest zrobić wszystkie poprawki, jak się jeszcze nie mieszka, niż po kilku latach dokonywać poważniejszych prac remontowych. Jedną z istotniejszych rzeczy, o których należy pomyśleć już wtedy, kiedy dom (zobacz panele ogrodzeniowe śląskie) jest budowany, jest ocieplenie i izolacja. Odpowiednie ich wykonanie będzie miało bardzo duże znaczenie w czasie późniejszego użytkowania obiektu. Jeśli fundamenty źle się zaizoluje, to pojawić się mogą problemy z wilgocią i moknięciem ścian.

Z kolei brak ocieplenia to znacznie większe koszty eksploatacji – przy dobrze ocieplonych ścianach rachunki czasami nawet będą dwa razy mniejsze. Do izolacji fundamentów świetnie będzie się nadawać tradycyjna, sprawdzona przez tysiące budujących papa. Układa się ją na fundamentach, doszczelnia za pomocą lepiku, do ogrzania jakiego najbardziej odpowiednia będzie butla gaz z odpowiednim płomieniem i izolacja na wiele długich lat jest gotowa – .

Wiele decyzji trzeba będzie też podjąć już przy ostatecznym wykańczaniu budynku i jego środka. Na przykład wiele osób zupełnie nie przykłada uwagi do parapetów, a tak naprawdę warto się parę chwil zastanowić nad ich wyborem. W środku na przykład doskonale sprawdzają się parapety konglomerat, są one świetną alternatywą dla parapetów zrobionych z innego materiału, a ich dużą zaletą jest elegancki wygląd i możliwość zrobienia parapetu według podanych wymiarów. Ale w żadnych chyba domu nie zwraca się na parapety tak dużo uwagi, jak na łazienkowe płytki. Płytki łazienkowe są wizytówką właśnie tego pomieszczenia, i od ich wzoru i koloru zależy, jak łazienka będzie spostrzegana. Na rynku jest bardzo duża ilość płytek oferowanych przez kilkudziesięciu producentów, coraz większą popularnością klientów cieszą się ostatnio płytki/stargres, bardzo dobrej jakości i mające atrakcyjne wzornictwo – parapety konglomerat ().