Jakie oświetlenie dobrać do domu? Świetne jest ledowe, lecz na co trzeba zwracać uwagę?

Kiedy standardowe żarówki wolframowe są już mało popularne, warto szukać lepszych i doskonalszych rozwiązań. Rozumieć tutaj należy energooszczędne sposoby na światło w mieszkaniu. Coraz nieustającą popularnością cieszą się żarówki led, chociaż jeszcze jakiś czas temu były tylko czymś dekoracyjnym, jak również uzupełniającym podstawowe źródło oświetlenia. Obecnie ceny led nie są ani trochę wygórowane, dlatego są powszechniej stosowane w mieszkaniach.

Żarówka led zrobiona jest z małych diod elektroluminescencyjnych, jakie są umieszczone w specjalnej oprawie umożliwiającej umiejscowić je tam, gdzie do tej pory znajdowały się klasyczne żarówki. Największy kłopot, prócz wysokiej ceny, stanowi ilość emitowanego światła, jednakże producenci coraz lepiej radzą sobie z tą trudnością. Dzięki temu mogą przedstawić nam coraz lepsze rozwiązania. Na co najbardziej zwrócić uwagę? Sugerowanie się mocą, która wypisana jest na opakowaniu tak naprawdę nie pozwoli nam na właściwe dopasowanie żarówki led.

żarówka led

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Prawda jest taka, że tego typu oświetlenie jest najbardziej energooszczędne z występujących obecnie w sklepach, więc żarówki led pobierają naprawdę małą ilość energii. Żarówki wolframowe dawały światło dookólnie, co sprawiało, iż rozświetlone było całe pomieszczenie – zainwestuj w oświetlenie ledowe . Takie światło jednak było rozproszone, co zmuszało do nabywania żarówek o większej sile. Dość szerokim kątem wyróżniają się też diody led typu smd. W tym przypadku światło będzie rozproszone, jednocześnie może zaistnieć potrzeba zainstalowania kilku lamp led. Warto więc pamiętać, iż przed rozpoczęciem poszukiwań niezbędne jest sprawdzenie gwintu, to od tego zależy, jakich diod należy szukać. Jeśli zakupimy nazbyt szeroki lub wąski gwint, to możemy mieć problem z zainstalowaniem oświetlenia ledowego.

Wbrew deklaracjom producentów, diody led produkują sporo ciepła, to znaczy nagrzewają się. Z tego powodu, jak oświetlenie ledowe, to warto wybierać tego rodzaju żarówki, które mają zamontowane właściwe chłodzenie, przykładowo radiatory – poznaj żarówki led.

Czy chcesz zobaczyć tę problematykę z całkiem odmiennej strony? Jeśli tak, to sprawdzi także wpisy z serwisu (https://www.takaposciel.pl/narzuty-3d), które znajdziesz po kliknięciu tutaj.

To bardzo ważne w przypadków ledów, które są zakładane w urządzeniach podręcznych, jak lampki nocne. Jak sprawdzamy konkretne typu led, trzeba zwrócić uwagę na deklarowaną przez producenta żywotność określaną w godzinach. Definiuje ona czas, po jakim wydajność żarówki zacznie spadać. Recz jasna, im wartość jest wyższa, tym lepiej.