Dlaczego należałoby wykorzystywać regranulat styropianowy zamiast płyt czy też wełny mineralnej?

Wykonanie docieplenia budynku jest bardzo istotną czynnością zarówno w przypadku nowo powstałych, jak i remontowanych domów. Taką czynność można wykonywać przy pomocy różnorodnego typu surowców, jednak w niektórych miejscach jest to niezwykle trudne.
Trzeba pamiętać, że wymagane jest zachowanie ciągłości osłony termicznej, a to nie w każdym przypadku jest wykonalne przy użyciu płyt czy wełny mineralnej.

Zazwyczaj w takiej sytuacji najskuteczniejszym rozwiązaniem jest regranulat styropianowy. Jest to doskonały sposób na ocieplanie niełatwo dostępnych przestrzeni poddaszy czy stropodachów. Tego typu granulaty używane są również do wypełniania szczelin powietrznych w tego typu przestrzeniach jak ściany warstwowe. Wspomniany styropianowy regranulat często może stanowić powłokę drewnianej posadzki lub stropu. Tego typu materiały jak płyty albo maty mają trochę większy współczynnik przewodzenia ciepła, więc trzeba go opracowywać trochę grubszą powłoką. Przykładowo 20 centymetrowej grubości płyta styropianowa ma współczynnik wynoszący 0031 W/(m K), należałoby zastosować regranulat o grubości 26 cm. Miałby on współczynnik równy 0043 W/(m K). Jest to jednak bardziej korzystne wyjście, gdyż może bardzo dokładnie wypełnić wszystkie zakamarki.
wizja - dom

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
domu

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Sposób układania tego granulatu wygląda trochę w inny sposób niż w wypadku tego typu surowców jak choćby płyty. Stosowane jest do tego celu specjalistyczne narzędzie, które taki granulat wdmuchuje. Daje to zatem możliwość uformowania każdej grubości takiej termoizolacji.

Czy jesteś zdania opisywany wątek jest bardzo ciekawy? Jeśli tak uważasz, to kliknij na pomocny tekst – w tamtym miejscu znajdziesz równie absorbujące informacje.

Jeżeli docieplany jest nowy dom, najczęściej wykonuje się to, gdy ma on stan zamknięty.

Stosowanie granulatu jest o wiele szybsze niż układanie płyt czy też mat. Taki surowiec nie jest też magazynowany na terenie budowy, ponieważ jest dostarczany przez ekipę, która będzie wykonywać taką izolację.