Garaż – który wariant wybrać oraz w jaki sposób go zaplanować? Poradnik

Należyte dostosowanie garażu do potrzeb indywidualnych inwestora to problematyczne zadanie. Nim zaczniemy planować jak też wznosić dom a także garaż, powinniśmy odpowiedzieć sobie na nieco kluczowych pytań.
Mianowicie, czy będzie to wolnostojący garaż, wbudowany w budynek, czy jednak dostawiony do budynku? Na tylko jeden, dwa czy parę wozów? Z miejscem na ponadprogramowe funkcjonalne pomieszczenia czy zaprojektowany tylko na parkowanie aut? W trakcie wyboru garażu podstawową rolę odgrywają z pewnością rozmiary parceli, jej ukierunkowanie w stosunku do stron świata, ale również metoda wykorzystania działki.

atesty

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus
mata węglowa

Autor: postman.pete
Źródło: http://www.flickr.com
To one właśnie definiują, czy zdołamy zbudować garaż w bryle domku, blisko niego, czy może postawić na garaż wolnostojący. Warto też zwracać uwagę na sąsiedztwo naszej działki, a przede wszystkim na charakter ulicy. O ile jest ona dosyć ruchliwa, wtenczas powinniśmy zadbać o długą drogę dojazdową, która umożliwi bezproblemowe operowanie w odcinku posesji, tak ażeby nie było potrzeby tyłem wyjeżdżać na szosę.
Niesłychanie popularnym podejściem jest dzisiaj zespolenie garażu z bryłą budynku. Dzięki takiemu podejściu zaoszczędzimy nieco miejsca. Wspólne ściany a także instalacje oznaczają również zmniejszenie kosztów. Olbrzymią zaletą jest także wygoda takowego wyjścia – obojętnie na okoliczności atmosferyczne zawsze wejdziemy do pojazdu suchą stopą. Inną opcją jest garaż wolnostojący.

Koszt budowy garażu murowanego nie zespolonego z bryłą budynku przeważnie jest wyższy aniżeli wbudowany z bryłą.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w linku (https://transcomp.pl/oferta/fotorejestracja/) pokrewnego portalu? To właśnie w nim znajdziesz dodatkowe informacje w odniesieniu do omawianej tu kwestii.

Mało tego, będzie on wymagał osobnego pozwolenia na budowę. Trzeba się również zastanowić czy będzie on nagrzewany, czy jedynie ocieplony.