Jak funkcjonuje osuszacz powietrza i z jakiego powodu jego zakup jest konieczny do domu?

Kupno takiego sprzętu jest to skuteczny oraz niezawodny sposób na walkę z wilgocią. Zadaniem urządzenia jest zagwarantować odpowiedni komfort klimatyczny, ochronę przed rdzą i ochronę przed kumulowaniem pary wodnej.

poznań

Autor: Guillaume Speurt
Źródło: http://www.flickr.com
Osuszacz usprawni prace budowlano-remontowe i będzie przeciwdziałać rozwojowi grzybów, drobnoustrojów i pleśni. Urządzenia również sprawdzają się w kuchniach, pralniach i suszarniach. Warunki pracy osuszacza w domowych pomieszczeniach zazwyczaj pozwalają na dobranie standardowego modelu. Kondensacyjny osuszacz zwany także ziębniczym, jest to pochłaniacz wilgoci z chłodniczym układem sprężarkowym. Taki osuszacz wytrąca wilgoć z powietrza, które schładzamy. Zasada funkcjonowania tego typu osuszacza jest podobna do działania chłodziarki. Sprężarka spręża czynnik chłodzący oraz tłoczy go oraz wymusza przepływ takiego czynnika przez pełny układ. Osuszacz powietrza jest to konieczny element oprzyrządowania mieszkania.

Jeżeli musisz szybko odnaleźć zbliżone teksty dotyczące tego problemu, zobacz dodatkowe info na podobnej witrynie.

Wilgotne powietrze z pomieszczenia jest zasysane przez zamontowany w osuszacz wentylator. Przemieszcza się ono przez parownik i ochładza się. Gdy temperatura powietrza spadnie na niższy poziom niż wynosi punkt rosy, wtedy nadmiar wilgotności jest wykraplany na ściankach parownika. Rozprężony chłodniczy czynnik jest zasysany ponownie przez sprężarkę.

Osuszacz powietrza może sprawić, że odparowana woda z powietrza trafia do specjalnego zbiornika. Osuszone powietrze dociera zaś do skraplacza, gdzie jest ono ogrzewane i znowu wypuszczane do pomieszczenia. Osuszacze kondensacyjne niezwykle skutecznie usuwają nadmiar wilgotności z powietrza. Efektywność takich osuszaczy nie jest jednak wartością stałą. Najkorzystniej tego typu osuszacze pracują w wysokiej temperaturze i wysokiej wilgotności. Absorpcyjny osuszacz powietrza aby osuszyć powietrze wykorzystuje zjawisko absorpcji. Jest to gromadzenie się gazu albo płynu na powierzchni ciała stałego.

W absorpcyjnym osuszaczu wilgoć z powietrza jest wytrącona na rotorze zatem elemencie, który składa się z pofalowanej konstrukcji z włókna szklanego. Rotor obraca się powoli a dwa strumienie powietrza równocześnie przechodzą przez jego obie części.