Z jakiego powodu magnez jest tak niezbędny dla dobrego samopoczucia człowieka?

Magnez jest jednym z najważniejszych pierwiastków dla funkcji życiowych ludzkich istot – uczestniczy w około 300 procesach biochemicznych naszych ciał. Sama ta ilość może uzmysłowić fakt, jak niezbędnym jest on elementem. Wielu ludzi jednak niedomaga z powodu niewystarczającej ilości magnezu, co w dużym stopniu odbija się na ich zdrowiu.
Najbardziej niebezpieczny dla ludzkich organizmów jest niedobór chroniczny, który może bardzo wpłynąć negatywnie funkcjonowanie naszych ciał.

prawo budowlane

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jak konkretnie?
Przede wszystkim magnez reguluje pracę układu nerwowego. Bierze udział w natlenianiu, ale również zmniejsza nadpobudliwość komórek nerwowych mózgu. Z tego powodu nasze organizmy są spokojniejsze.

Jeżeli poszukujesz najkorzystniejszej aktualnie propozycji w internecie, spójrz na ofertę (http://eshop.pronar.com.pl/klucz-facom-2) a bez wątpienia tu ją od razu zauważysz i z przyjemnością ją wybierzesz.

My sami, przyjmując zalecane ilości tego pierwiastka, jesteśmy spokojniejsi, mniej nerwowi i skłonni do depresji, lepiej się skupiamy i myślimy.

magnez
Magnez to jeden z najistotniejszych budulców układu kostnego. Jest on zatem bardzo ważny dla dzieci i osób, które niepokoją się ewentualnością rozwoju osteoporozy. Ten życiodajny pierwiastek jest również niesamowicie istotny dla układu naczyniowo-sercowego – obecność magnezu redukuje perspektywę zaburzeń w pracy serca i pomaga w jego leczeniu. Przeciwdziała obkurczaniu się naczyń krwionośnych, a także powstawaniu skrzeplin, za mała jego ilość wzmaga możliwość nie tylko zawału mięśnia sercowego, ale także niedokrwiennego udaru mózgu.
Magnez ma wpływ na nasz układ trawienny, wspomaga oddychanie, reguluje napięcie mięśni, jest istotny dla pracy tarczycy itd. Jego obecność jest niezbędna dla bezproblemowego funkcjonowania każdego układu w organizmie człowieka. Dlatego jego przewlekły niedobór bywa dla nas zabójczy.
Skąd wiedzieć, że warto zbadać jego poziom? Podstawowymi oznakami mogą być stałe rozdrażnienie i zły humor, skurcze mięśni (charakterystyczne jest drżenie powieki), bezsenność, męczliwość.

Kiedy zaobserwujemy takie symptomy, warto zapytać lekarza o to, jak dalej działać. oczywiście przyjmowanie suplementów jest jedną z dróg leczenia, ale zwykle długofalowo skuteczniejsza jest zmiana diety i trybu życia.