Znaczny procent Polaków śni o tym, żeby mieć własny dom — do tego jednak niezbędny jest projekt

Tworzenie projektu swojego domu może być sporą frajdą dla naszej rodziny.
Istnieje znaczna grupa Polaków, którzy pragną stworzyć swój dom i ogród, żeby przykładowo móc tam wychowywać potomstwo lub by w ciszy żyć sobie na emeryturze.

Rurociągi w fabryce

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Fotorolety - „dodatek”, który zmienia wnętrze

Autor: www.fotorolety.com
Źródło: www.fotorolety.com
projekty domów

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Nieważne, jakie mamy powody, to nasze pragnienie jest takie samo — dom. Jeżeli chcemy, by spełniał on wszystkie nasze wymagania, to raczej nie możemy zgodzić się na najmniejszy kompromis, a nim byłoby kupowanie gotowego domu na osiedlu, gdzie wszystkie budynki wyglądają tak samo. Pewnym wyjściem jest wybranie gotowego projektu oraz w razie czego wprowadzanie do niego małych zmian. Może się to udać, jeśli wyszukamy projekt prawie idealny. Jednak przeglądanie setek projektów zajmie nam mnóstwo czasu. Można również udać się do architekta i najnormalniej w świecie zamówić projekt. Pewnie pozwoli nam on przeglądnąć swe dotychczasowe portfolio. Znajdują się w nim projekty domów, które zrobił już dla innych klientów. Możliwe, że coś nas zainspiruje i stwierdzimy, że takie rozwiązanie chcemy mieć też u siebie.

W czasie rozmowy z pewnością padnie sporo pytań — czy pragniemy mieć wywóz gruzu sosnowiec parterowy czy piętrowy? Czy dom powinien posiadać zadaszony taras oraz balkony? Ile pragniemy mieć sypialni? I czy kuchnia ma być otwarta na salon? Pytań z pewnością będzie znacznie więcej. To tylko podstawowa lista, która otworzy pole do dyskusji i efektywnej współpracy. Tworzenie projektu zapewne da nam wiele radości.