Jakie rozróżniamy rodzaje klimatyzatorów w wersji SPLIT oraz jakie idealne będą do pomieszczeń małych?

Kiedy wybieramy schładzacz typu SPLIT, do wyboru posiadamy klimatyzatory przysufitowo-podłogowe, naścienne, kanałowe oraz kasetonowe.
Wszystkie te rodzaje klimatyzatorów możemy zainstalować w domu. Najpopularniejsze klimatyzatory typu SPLIT to klimatyzatory ścienne.

przestrzeń
listwy dekoracyjne

Autor: Marbet Decor
Źródło: Marbet Decor
Najczęściej montowane są na ścianie pod sufitem. Posiadają one zgrabną obudowę oraz niewielką siłę, czyli przeznaczone są do małych pomieszczeń. Można by kupić urządzenia z zamontowanym lusterkiem albo w postaci obrazu.

Zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to wejdź do nowego tekstu i czytaj dalej nagrobki wroclaw o tym, co niezwykle Cię interesuje.

Klimatyzatory przysufitowo-przypodłogowe są skonstruowane w tego typu sposób, że mogłyby być instalowane zarówno przy podłodze jak i pod sufitem. Jeśli zainstalujemy tego typu klimatyzator w pozycji wertykalnej pod parapetem, w takiej sytuacji zablokujemy napływ powietrza gorącego z zewnątrz. Gdy obrócimy schładzacz do pozycji poziomej, wtedy otrzymamy schładzacz podstropowy. Instalacja jego jest problematyczna, lecz należałoby pokonać tę trudność, gdyż tego typu schładzacz bardzo dobrze miesza powietrze chłodne z gorącym.

Klimatyzatory kasetonowe ułatwiają racjonalne rozplanowanie użytkowej powierzchni, gdyż nie zajmują przestrzeni ani na ścianie ani na posadzce. Są przeznaczone zwłaszcza do pomieszczeń wyższych niż pomieszczenia standardowe. W zależności od modelu klimatyzatora ciepło rozpływa się równo w jednym, dwóch, trzech lub czterech kierunkach. Najlepsze klimatyzatory to te, w których powietrze wypływa w czterech kierunkach. Wtedy zimne miesza się równomiernie z ciepłym i gdy trafia do nas, wtedy mamy już temperaturę wyrównaną.

Klimatyzatory kanałowe wbudowuje się w strop i dzięki temu widać w pokoju jedynie kratki, którymi powietrze wpływa do domu. Nie jest widoczny cały klimatyzator. Klimatyzatory kasetonowe są przeznaczone do montowania w sufitach podwieszanych. Są one niewidoczne w pokoju.