Jakimi kwestiami kierować się wybierając projekt budynku?

Kiedy planujesz postawienie swojego budynku, musisz posiadać w głowie jakikolwiek jego wygląd. Musisz wiedzieć, czy ma mieć garaż, jaki dach oraz jakiej ma być wielkości.
Obecnie posiadamy do wyboru kilkanaście tys.

projektów. Kilka lat wstecz było ich o połowę mniej. Należy dobrać ten jeden pamiętając, że będzie to budynek na resztę życia. Niemal wszystkie projekty domów są dziś ładne, ale nie znaczy to, że będą funkcjonalne. Najbardziej istotne jest to, żeby dom spełniał swoją funkcję i aby żyło nam się funkcjonalnie. Budowa (usługi budowlane poznań) budynku to inwestycja dosyć poważna, która pochłania czas oraz fundusze, dlatego też warto poświęcić nieco czasu, żeby dobrać dobry projekt. Planując wielkość domu, należy brać pod uwagę czy planujemy powiększenie rodziny. Osoby planujące pracę w budynku, muszą pomyśleć o osobnym pomieszczeniu, jakie będzie spełniać rolę gabinetu. Jeżeli zamierzamy przyjmować interesantów, najlepiej ulokować to pomieszczenie blisko wejścia.
pieniądze

Autor: ARCHON+ Biuro Projektów
Źródło: ARCHON+ Biuro Projektów

strop drewniany

Autor: http://www.flickr.com
Źródło: http://www.flickr.com
Łatwiej dzisiaj konstruuje się domy z poddaszem użytkowym. Odchodzi zatem wymaganie wykonania solidnego stropu, oraz schodów. Łatwiej poruszać się w domu, jaki pozbawiony jest schodów, szczególnie osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku. Wadą domu z użytkowym poddaszem jest dosyć spora powierzchnia podłogi na dole oraz duża powierzchnia pokrycia dachowego. W wypadku budynku wielokondygnacyjnego, ważne jest zaprojektowanie umiejscowienia schodów. Zazwyczaj umieszczane są w korytarzu lub osobnej klatce schodowej. Aby wydzielić schodową klatkę, trzeba wygospodarować około dziesięć m2.

Jednak nie każdy mógłby sobie pozwolić na to, dlatego schody umieszcza się w salonie. Zezwala to zaoszczędzić miejsce i zrobić piękne schody w reprezentacyjnym miejscu. Może to jednak utrudnić urządzić przestrzeń salonie.