Szukasz taniego i kalorycznego drewna do paleniska? Poszukaj w swojej okolicy, transport okaże się tańszy

W ostatnich latach kominki zrobiły się bardzo modne i popularne. Coraz więcej osób chce montować je w swych salonach i innych pokojach. W sezonie chłodów kominek tworzy doskonałe dodatkowe źródło ciepła. Poza tym nie można pominąć również jego zalet estetycznych. Sam kominek jest ładną dekoracją mieszkania, a płonący na palenisku ogień gwarantuje wyjątkowo przytulny klimat, w którym rozkosznie zanurzyć się w mroźne i deszczowe dni.

drewno kominkowe

Źródło: flickr.com
Kominek jest nie tylko ozdobą, daje też ciepło odwierty dolne źródło Śląskie

Choć wiele osób instaluje kominki ze względu na obecną modę oraz ich piękno, nie można zapominać także o funkcjonalnej roli, którą spełniają paleniska. Prawidłowo zainstalowany oraz regularnie czyszczony kominek bywa wyśmienitym źródłem ciepła. Kominek opala się za pomocą drewna, jednakże nie wszyscy posiadacze kominków wiedzą, które gatunki drewna okażą się najlepsze, a których dobrze jest unikać – zobacz: . Do palenia w kominkach zaleca się drewno drzew liściastych. Drzewa iglaste zawierają żywicę, która w czasie palenia znacząco brudzi przewód kominowy, jak i sam kominek. Problemu tego nie stwierdza się podczas spalania drzewa liściastego, które pali się czysto. Jednak i w wypadku drewna liściastego należy się odpowiednio zastanowić, aby kupić takie, które będzie zadowalające.

Drzewo powinno być kaloryczne

Pośród osób opalających pomieszczenie kominkiem zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim twarde drzewo liściaste pochodzące z buka, dębu czy grabu. Drewno takie jest bardzo kaloryczne i zbite, co znaczy, że przez długi czas spala się w palenisku i daje mocne ciepło. Ponieważ są to droższe gatunki drewna, powodzeniem konsumentów cieszy się również brzoza, lipa lub topola. Drewno z tych drzew pali się wyjątkowo szybko i nie gwarantuje wysokiej temperatury, niemniej jest stosunkowo tanie i jeśli szuka się materiału, który podczas spalania daje głównie wrażenia estetyczne, to drewno powinno się sprawdzić.

kominek

Autor: Jon Glittenberg
Źródło: http://www.flickr.com
A gdzie nabyć drewno do kominka?

Osoby instalujące w swych domach kominki potrzebują dobrych źródeł opału. Obecnie drewno kominkowe można zakupić w składach budowlanych, jak również w firmach specjalizujących się w dostawie opału – zobacz drewno kominkowe cena. W wypadku, kiedy mieszkańców okolic Wrocławia interesuje drewno kominkowe Wrocław będzie doskonałą lokalizacją, aby poszukać dostawcy. W mieście na pewno odnajdzie się mnogie punkty, gdzie można zakupić opał na zimę. Warto porównywać kilka propozycji, by wyszukać tę najbardziej opłacalną pod względem cenowym.