Z jakich desek można wykonać drewniany taras i w jaki sposób o niego dbać?

Często taras z drewna jest miejscem spędzania wolnych dni i organizowania spotkań z przyjaciółmi. Tarasowe deski są niezwykle śliczne i w przeciwieństwie do terakoty są ciepłe oraz odporne na mróz. Poza tym są antypoślizgowe.
Drewniany taras, gdy jest wykonany starannie ze specjalnych gatunków drewna oraz z utrzymaniem wszystkich reguł poprawnego montażu, może przetrwać mnóstwo lat.

Bieżąca pielęgnacja tego typu tarasu jest bardzo tania i łatwa. Ciemny taras możemy ułożyć z desek z drzewa egzotycznego albo z desek wykonanych z termodrewna. Jasny taras może powstać z desek z drzewa syberyjskiego lub co poniektórych gatunków egzotycznego drewna np. garapa, modrzew europejski czy tatajuba. Przy wybieraniu desek na taras trzeba brać też pod uwagę jej solidność. Deska tarasowa o maksymalnej trwałości zalicza się do kategorii PREMIUM Plus. Są to deski z tego typu gatunków drewna jak massaranduba czy też termojesion.
ceny gazu

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli interesują Cię tarasy drewniane Wrocław jest miastem, gdzie znajdziesz dobre deski tarasowe, które będą przytransportowane do twojego domu w gotowej formie do montażu. Są one w odpowiedni sposób wysuszone. Co poniektóre deski dodatkowo sa pakowane w ochronne plastikowe opakowania. Na 1m2 tarasu potrzebne będzie mniej więcej 7 metrów bieżących deski tarasowej. Do nabycia jest dzisiaj dużo gatunków drzew europejskich oraz egzotycznych. Każda z desek ma swe cechy fizyczne. Gatunki tropikalne zazwyczaj pochodzą z niezwykle odległych obszarów świata oraz odróżniają się pomiędzy sobą charakterystyką oraz wyglądem.

Jeżeli myślisz, że taki artykuł jest warty uwagi, sprawdź na serwisie (http://www.megastyro.pl/pl/styropian-spadkowy/) podobne informacje – z pewnością równie okażą się dla Ciebie interesujące.

Deski z drzewa egzotycznego często muszą odbyć długą drogę morską nim będą ułożone na tarasie. Podczas morskiego przewożenia i magazynowania, często może dojść do zabrudzenia desek, z tego też powodu przed układaniem ich i malowaniem, trzeba je starannie odtłuścić.Potrzebny będzie do tego celu specjalistyczny preparat.

Kiedy już taras będzie ułożony, trzeba go odpowiednio pielęgnować. W celu usunięcia kurzu czy też liści należy zastosować ciepłą wodę zmieszaną ze środkiem przeznaczonym do czyszczenia tarasu. Do czyszczenia zabrudzeń mocniejszych należy użyć szczególnego żelu do usuwania szarości z drewna.